HK 36 Skalica – Dukla Trenčín 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Po menších váhaniach sme sa spolu s ďalšími 3 kusmi vydali na zápas do Skalice. Cestu nám znepríjemňovala zima, pretože mi v aute nefungovalo kúrenie. Prišli sme na miesto 17:00 a človek by ani nepovedal že sa hrá nejaký hokej, pretože parkovisko pred štadiónom bolo poloprázdne a na lístkoch nebola žiadna fronta. Nuž, nemôžeme sa čudova, posledné miesto a 3 bodíky za 20 kôl na hokej vežmi žudí neláka. Pri vchode ma prekvapili chlapci z SBS, ktorí „sbskujú“ aj na hokeji v Trenčíne. Jednoducho My sme všade doma!

Prvá tretina bola ešte celkom dobrá, šance boli na obidvoch stranách. Nehrali, ako tradične, Kollár s Barinkom. Čo ma však znepokojilo, nehral ani Jano Pardavý a neviem prečo. Dúfam že si chcel len odpočinú, lebo na juniorskú skalicu ho ozaj ani nebolo treba. Nechcem znižova kvalitu súpera, Skalica patrí medzi moje obžúbené ligové mužstvá, ale chlapci ešte na úroveň našej ligy nemajú. Väčšinou sú to mladí chalani a slúži im ku cti že sa to snažia dobehnú bojovnosou. Na konci prvej dala Dukla aj gól, keď vyrazený puk zasunul v utorok výborne hrajúci Kóňa.

Cez prvú prestávku sme sa museli zohria pivom, vareným vínom(bolo vynikajúce- červené, teda rudé) a ja čajom, pretože na tom štadióne bola ešte väčšia kosa ako v aute a to je čo poveda. Klobásu ani trdelník som nikde nevidel, tak som si dal langoš. Bol celkom dobrý, padol dobre.

V druhej a tretej tretine sme sa pridali ku skupinke ďalších prítomných Trenčanov, takže nás bolo pokope asi 10, mohli sme si aj „zabékat“. 2.gól Dukly dával tuším od korčule Lezo, ale neúmyselne. Potom to bol už slabučký hokej. Počas zápasu sme ešte stíhali telefonicky priebežne informova haarryho o stave, pretože z pracovných dôvodov sa nemohol zúčastni na našom minivýjazde (mozem za to, ze tento narod ma potrebuje??? 🙂 pozn. haarry).Za zmienku stojí ešte vežmi pekný gól mladého Horského, ktorý si individuálne prešiel cez dvoch obrancov a strelou pomedzi Hálove betóny potešil prítomnú tisícku divákov. Tento útočník sa mi z domácich pozdával najviac, bol aktívny, rýchly, dobrý.

Na konci dala Dukla ešte gól do prázdnej a bolo vymažované. Zamávali sme hráčom, oni nám, zaspievali Dukla Trenčín ole ole olé a odišli do tej hnusnej zimy.

Pre informáciu – vstupné stálo pajcku na státie a 60 na sedenie.