HC Slovan Bratislava – Dukla Trenčín 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Dnešný report z návštevy nepriatežsky ladeného stánku belasých sa mi vôbec nepíše žahko. Jednak ma neteší výsledok a hlavne sa mi chce strašne spa…:))))

Výlet vyslanej trenčianskej redakcie začal už v skorých popoludňajších hodinách v legendárnom hostinci Ponorka, kde sme so simonomDTN absolvovali taktickú prípravu na večerný zápas. Ani jedno pivečko nezblížilo naše názory na výsledok, keďže ja som očakával jasnú záležitos belasých a simon ostal verný svojmu neutíchajúcemu optimizmu. Okolo štvrtej sme vyrazili smer bývala ST aréna a terajšia starena, kde nás už očakával akcionársky kolega sniper. Tožko očakávaná hviezda slovenskej pop-music Ingi nedorazila, čiže zajtra ešte na titulke Nového Času svoju fotku neuvidím….:((( Ale verím, že na popradskej sešne si to vynahradíme…

Po príchode do „arény“ ma upútalo množstvo žudí na tribúnach. Teda resp. množstvo vožných miest v hžadisku. Od ohlásenej návštevy 5200 duší to malo podža mňa ďaleko, zaplnených bolo tak cca polovica sedadiel. Prvá tretina bola celkom fajn z oboch strán, ale viac z hry a aj šancí sme mali my. Najmä dva nájazdy z pravého krídla volali po góle. Ale koncovka stále ostáva žalostná. Ak sa nemýlim, tak obe mužstvá nastrelili v prvej časti aj po jednej tyčke.

Do druhej tretiny už vykorčulovala žial iná Dukla a úplne prenechala iniciatívu bratislavským chalanom, na ktorých nikto nemá…:) Z toho pramenili aj vylúčenia a vyzeralo to len ako otázka času, kedy inkasujeme. Nad vodou nás držal jednoznačne muž zápasu Miro Hála, ktorý sa rozhodol odčini slabučký výkon z piatku a predviedol jeden zo svojich najlepších zápasov, čo som mal ja možnos vidie. Dukla za tretinu zahrozila asi tak 3krát a aj to 2krát v darovanej presilovke, keď Húževkovi ostala korčuža v ryhe a slovanista išiel von.

Tretia tretina pokračovala v podobných intenciách ako druhá a nakoniec (asi) po zásluhe dal Slovan v 53. minúte v presilovke 5 na 4 gól (predtým sme sa ubránili už druhej minútu a pol trvajúcej 5 na 3), keď Pištek dorazil asi na 3krát puk za už úplne bezmocného Hálu. O pár sekúnd už bolo 2-0 po vežmi peknej akcii Bačeka a zakončujúceho Sýkoru. V tom momente bolo jasné, že je po zápase a Dukla, vyčerpaná množstvom pretrpených oslabení a naviac oslabená o odstúpivšieho Jarina Kóňu (podža kolegu snipera zlomená ruka), už nenašla silu ani na pokus o zvrat. Naopak v ďalšom oslabení ešte raz inkasovala.

Možno sa pomer vylúčených môže zda privysoký a môže evokova tradičné praktiky bratislavského mužstva, ale tentokrát to tomu asi tak nie je. Jedno-dve sa síce vôbec nemuseli píska, ale ďalšie jedno-dve sa píska naopak mali. Aby bol Koncov výkon hodnotený ešte pozitívnejšie mohol ešte da o dva 2minútové tresty naviac aj belasým, ale zápas jednoznačne neovplyvnil. Dukla podala v 2. a 3. tretine slabý výkon, útok v podstate ani neexistoval a napríklad taký Barinka ani neviem, či hral alebo nie. Slovan tiež neoslnil a tak je jediný adept na prvú hviezdu zápasu Miro Hála. Druhú a tretiu by si mohol podeli niekto z kvarteta Hurtaj, Uram, Sýkora, Baček.

Nedá mi ešte nespomenú klobásu na štadióne, ktorá síce chuovo nesklamala, ale v tomto prípade (a zhýčkaný trenčianskym „podmorským káblom“) musím prehlási, že na vežkosti ZÁLEŽÍ. Jej nedostatočné rozmery ju radia niekde do slabšieho priemeru. A nepotešilo ani pivo na štadióne, keďže ako hlása billboard pred štadiónom „Stein sa vrátil do extraligy“ (alebo tak nejako). Food & beverages na Slovane sa majú ešte, čo uči….