Pred 26. kolom

Dnes máme na programe už 26. kolo slovenskej hokejovej extraligy. V krátkosti sa vráme k tomu predošlému. Celkom nám vyšlo, veď 46% úspešnos je dosiaž najvyššou. Uhádli sme výhry Popradu, Slovana dokonca i Mikuláša a remízu Nitry v Žiline. Samozrejme ako inak, ušla nám Skalica. Kto by pred pár dňami povedal, že Záhoráci vyhrajú pä duelov v rade. My im k tomu však len blahoželáme. Poďme sa už pozrie na zúbok dnešným piatim zápasom, ktoré, zdá sa, budú vežmi vyrovnané.

     
MHC Martin – HK 36 Skalica
Dnes začíname stretnutím piateho s desiatym. Nezainteresovaný divák by natipoval jasnú jednotku. Keď sa k tomu predloží informácia, že v predošlom meraní síl na martinskom žade odchádzali hostia z Turca s 13-gólovým prídelom, zdalo by sa, že nie je o čom. Lenže nie vždy je všetko také, ako by sa na prvý pohžad mohlo zda. Skalica je momentálne úplne vymenený tím a séria piatich za sebou idúcich víazstiev to len potvrdzuje. Po výhrach či už v Poprade, alebo Košiciach, sa Skalica hotuje potvrdi formu aj na horúcom martinskom žade. MHC posledné dva zápasy prehralo a určite bude chcie bodova naplno. Každopádne, dnešné prípadné víazstvo domácich sa bude rodi oveža ažšie ako to predošlé.
Nᚠodhad: 40-30-30%

     
HK Dynamax Oil Nitra – HC Košice
Súboj na ostrie noža sa očakáva aj v Nitre. Domácu premiéru si odkrúti tréner Dornič a ak bude plati v poslednom období tožko opakované hokejové príslovie – nová metla dobre metie, Nitra bude bodova. Košičania utrpeli doma zahanbujúcu prehru so Záhorákmi a dnes si chcú napravi renomé. Na žade Nitry sa však každé košické víazstvo rodí ažko. Dnes tomu, zdá sa, nebude inak.
Nᚠodhad: 35-15-50%

     
HKm Zvolen – Mshk Žilina
Za najväčiu tutovku považujeme duel Zvolena s majstrom. Abdikácia trénera Gregora nebola prijatá a ten bude svoj tím aha z blata do kaluže aj dnes. Vlci jednoducho nemajú formu a problémy sa množia nielen v kabíne, tréneroch, ale aj sporných rozhodnutiach vedenia klubu. Super six sa blíži a ak nechceme zaži poriadnu blamáž, v Žiline by sa malo niečo zmeni. Zvolenčania aspoň takéto problémy nemajú. Vedie ich úspešný tréner Svozil, ktorý mužstvu vštepil svoje prvky hry a je to bada aj na výsledkoch. HKm ale v utorok na popradskom žade sklamal, a aj preto dnes s najväčsou pravdepodobnosou porazí žilinský Mshk.
Nᚠodhad: 95-5-0%

     
HK Dukla Trenčín – HK AquaCity ŠKP Poprad
Špecifickú príchu bude ma stretnutie štvrtého so šiestym pre Františka Hossu. Donedávna manažér klubu, teraz akcionár Dukly a aj tréner popradských kamzíkov, sa vracia do Trenčína už v inej pozícii. Fanúšikmi dobre prijatý kouč sa vyjadril, že jeho srdce teraz bije len pre Poprad a dnes o tom môže presvedči hokejovú verejnos. Jeho doterajšie pôsobenie bolo úspešné, obe stretnutia pod jeho taktovkou Poprad vyhral a škriabe sa tabužkou nahor. Dukla v utorok prehrala na Slovane na nulu. Doma sa jej ale zvykne dari lepšie, čo neraz potvrdila. Už tožko oklieštený útok oslabili aj zranenia Kollára a Kóňu, ktorí do Vianoc nenastúpia. Kamzíkom stále chýba Škovira a dnes ešte nenastúpi ani Lotyš Cipulis. Očakávame kvalitné stretnutie, dôraz bude zrejme kladený najmä na pozornú defenzívu.
Nᚠodhad: 30-20-50%

     
MHk 32 LI-PA Liptovský Mikulᚠ– HC Slovan Bratislava
Keď príde na Liptov Slovan, domáci majú takmer sviatok. Veď bodaj by aj nie, keď na Bratislavu sa Mikulášania vždy vedeli vytiahnu. Slovan to tam má stále ažké, navyše Mikulᚠnedávno doma zdolal aj druhý Zvolen a buldočou bojovnosou a enormným nasadením môže pomýšža na body aj dnes. Slovan zaknihoval dôležité body v utorok s Trenčínom, akákožvek strata koncentrácie ich dnes môže vyjs draho.
Nᚠodhad: 30-15-55%

You may also like...

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.