Prognóza 32. kola

Ešte dve extraligové kolá nám chýbajú do reprezentačnej prestávky, vyplnenej turnajom Loto Cup. Aj 32. kolo prináša množstvo kvalitných duelov. Pozrime sa na všetkých pä.

     
MHC Martin – HK Dukla Trenčín
Martinským divákom dnes nerobia ich miláčikovia takú rados. Radujú sa trošku kritici, ktorí predpovedali pokles formy Martinčanov. Veď nemožno sa drža stále bezchybných výkonov. Napriek tomu, MHC je stále štvrté, najmä kvôli nemohúcnosti Popradu s Trenčínom. Víazstvo po predĺžení v Žiline však isto urobilo hokejistom z Turca chu. Dukla ma dnes na súperovom žade opä možnos dotiahnu sa na peknú štvrtú priečku. Kvalitným výkonom na všetkých postoch to je dos možné, avšak domáce prostredie a lazaret v tíme hostí je vežkou výhodou Martina.
Nᚠodhad: 60-10-30%

     
Hkm Zvolen – HK 32 VA Liptovský Mikuláš
Zvolen je doma pánom. Po počiatočných problémoch, kedy Hkm vôbec doma nemohol hra, sa pred domácimi divákmi riadne vybúrili. Výhry jedna za druhou šli ako na bežiacom páse a sme zvedaví, či Zvolen dokáže v nastolenom trende pokračova. Liptákom to vonku ide vežmi slabo, preto sú dnes outsiderom. Ich výhra by bola malým zázrakom, avšak, keď sa chce, všetko sa dá…
Nᚠodhad: 90-10-0%

     
HK Dynamax Nitra – HC Slovan Bratislava
Tento zápas môžme smelo označi ako šláger kola. Veď nitriansky divák sa na Slovan vždy takmer dokonale nabudí. Dynamax sa snaži dotiahnu na svojich taužkových susedov, no všetko chce svoj čas. V Nitre veria, že s novým ambicióznym trénerom Dorničom pídu aj nejaké úspechy. Menší môže by aj skalp Slovana na vlastnom žade. Hostia to mali v Nitre vždy ažké, ale hocikedy dokázali uspie. Maródka v obranných radoch sa pomaličky zmenšuje a tak sa Bratislavčania tešia, že raz možno nastúpia v plnom zložení. Dnes tomu tak nebude. Stretnutie by malo prinies výborný útočný hokej, krásnu divácku kulisu a rados na jednej a smútok na druhej strane, ako to už v hokejových zápasoch býva zvykom.
Nᚠodhad: 40-30-30%

     
HK 36 Skalica – HK Aquacity ŠKP Poprad
Na Záhorí sa už diváci i hráči pripravujú na Poprad a pravdupovediac, nevedno, čo v zápase uvidia. HK 36 má z posledných zápasov najlepšiu bilanciu spomedzi všetkých extraligistov. Najmä na domácom žade sú pripravení zdola každého. Zadarí sa i vonku, tak tomu bolo i pred pár týždňami v Poprade. Práve táto prehra naštartovala zmenu na trénerskom poste u kamzíkov. Františkovi Hossovi sa s tímom vežmi nedarí, pod Tatrami však teraz oplývajú vežkou trpezlivosou. Na reprezentačnú prestávku čakajú kamzíci ako na spasenie, v poslednom zápase von v ďalekej Skalici sa budú chcie revanšova za prehru doma. Popri trénerom spomínaných problémoch to budú ma vežmi ažké. Už teraz je jasné, že kondične sú na tom lepšie domáci, ktorí by mohli prehra skúsenejších hostí svojou mladíckou dravosou. Krotákovci budú ma čo robi.
Nᚠodhad: 40-20-40%

     
HC Košice – Mshk ŠKP Žilina
Zápas rozbehnutých Košíc s trápiacim sa majstrom. Aj takto môžme charakterizova v poradí piaty zápas 32. kola. V Steel Aréne by sa mala zrodi jednotka. HC vyhráva jeden duel za druhým a podža všetkého to nevyzerá, že práve Žilina by mohla východniarov zastavi. Do košického tímu pribudol ďažší bývalý Žilinčan Gron, ktorého tréner Šterbák zaradí pravdepodobne až do štvrtého útoku, aj kvôli dlhšej pauze. V Žiline sa fanúšikovia boria s myšlienkou kompletného zániku klubu po odchode prezidenta Slotu z funkcie. Od začiatku sezóny sa v Žiline urobilo veža. Dovolím si tvrdi, že skoro všetko zle. Peniaze z vypredaného kádra pošli, zdá sa, funkcionárom do vrecák, ak by nebol vedúcim klubu nik z manažmentu, ale zvonku, problém existencie klubu v extralige sa vynára opä. Žiline však želáme skoré vyriešenie, stále ešte len možných problémov.
Nᚠodhad: 90-10-0%

You may also like...

3 komentáre

 1. SuomiGirl píše:

  a co vyhodnotenie ostatneho kola? ako nam to slo, hm? ci to az tak malo percent sme mali, ze sa tym neoplati rozsirovat uvod?

 2. SuomiGirl píše:

  „…a kurnik, ted se mi sem nevende to ‚f‘. Budes Jose!“

  sorry 😉

 3. iceman píše:

  Uspesnost je podla mna stereotypna,nechcem obtazovat a navyse bola dost nizka….30%

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.