Dukla Trenčín – MsHK Žilina 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Keď som sa v mojom poslednom reporte po prehratom domácom zápase so Skalicou pýtal sám seba, či môže by ešte horšie, netušil som, že môže. A že niečo podobné vyslovím dokonca po vyhratom zápase. Od zápasu s úradujúcim majstrom som toho moc nečakal, ale splnili sa najhoršie sny a dnes utrápení diváci v B.O.F. Leasing Aréne videli najslabší hokej v tejto sezóne (ak nie vôbec úplne najhorší). V 1. tretine stojí za zmienku jedine Sivákov nájazd hneď v 2. min., ale vyriešil to typicky Sivákovsky, pred bránkarom sa pokúsil o nejakú parádu, ale nejako sa zamotal a nakoniec z toho nič nebolo. Inak sa nebolo na čo pozera. Brankári a aj rozhodcovia nemali žiadnu prácu, hráči korčulovali s vežkou námahou, vyzeralo to skôr ako posilvestrovské kolo, než ako povianočné.

Druhá tretina bola diametrálne odlišná. Hráči si totižto vymenili strany. Inak pokračovali vo výkone z 1. tretiny. Potom ako blesk z čistého neba dali vĺčkovia (hehe) gól. Len im to pokazil rozhodca, lebo ho po dohode s videorozhodcom neuznal. Z môjho miesta ažko zauja jednoznačné stanovisko, v každom prípade stav ostal nezmenený. Menil sa až po Pardavého teči Kóňového nahodenia od mantinelu – puk sa pod Lacom dokĺzal do bránky. V druhej tretine sa udiali teda až dva momenty, ktoré vytrhli divákov z letargie a Dukla viedla 1-0. Treba poveda, že nezaslúžene, lebo žiadne mužstvo si nezaslúžilo streli gól.

Tretia tretina začala našou presilovkou, ktorú sme po ukážkovej (neveril som vlastným očiam) kombinačnej akcii využili a Kollár zvyšoval na 2-0. Od tej chvíle sa hral bezstarostný hokej, typický pre prípravaky, len žiaž, bola to liga. Melichárek mal dva nájazdy na brankára, ale obidva pobabral, šance mala konečne aj Žilina, dos sme toho pozahadzovali aj my, ale väčšina šancí (na oboch stranách)pramenila skôr z obrovských chýb ako z vypracovaných akcií. Obidvaja brankári si ale svoje miesto zastali a najmä Hála predviedol pár (teda dva) pekných akrobatických zákrokov. V čase 59:42 si Gregor (nikto nevie prečo) zobral time-out a odvolal Laca z bránky, Kollár sa po Kusovského nahodení na bránku dostal k puku a bez prípravy ho príklepom cez celé klzisko poslal do opustenej bránky – 3-0.

Na záver som sa rozhodol zavies vo svojich reportoch 3 pravidelné rubriky a to: Zhrnutie zápasu, vyhlásenie troch hviezd a nakoniec číselné zhodnotenie úrovne zápasu. Kedže nechcem používa suchú numeriku a hviezdičky sú dos zprofanované, rozhodol som sa ako barometer kvality použi stupnicu od jednej klobásky (najhoršie) po klobások pä (najlepšie), lebo to je asi to jediné, čo si svoju výbornú úroveň drží už niekožkú sezónu po sebe.

Zhrnutie:
Slabučký zápas 2500 divákov nenadchol a, napriek utrpenému víazstvu a 3 bodom, výkon ako lákadlo do hžadiska na derby odvekých rivalov TN a KE v sobotu slúži nemôže, skôr naopak. Žilina bola v prvých dvoch tretinách Trenčínu vyrovnaným súperom, ale nebolo to jej zásluhou, po tom, čo Dukla zapla aspoň na jednu obrátku bol rozdiel patrný. Nepíše sa mi to žahko, ale dnes som videl najslabšie mužstvo ligy. Ani extrenčiansky útočný trojzáprah Opatovský-Lezo-Zlocha nič moc divákom neponúkol, aj keď nad zvyškom mužstva vynikal. Obrana žilinského mužstva v podstate neexistovala a neby katastofálneho výkonu Dukly, odvezú si spod starobylého hradu Matúša Čáka (pozdravujem týmto Karola Ď.) pekný výprask. Pevne verím, že STV práva na Super6 nezakúpila….

Hviezdy zápasu:
2.-3. Hála&Laco – obidvaja predviedli solídny výkon, boli oporami, ale je pravda, že priveža práce nemali…
1. hviezda zápasu je jednoznačne trenčiansky divák, lebo aj napriek tragédií v prvých dvoch tretinách na štadióne ostal a po zápase dokonca zatlieskal…