V Trenčíne sa dnes nedohralo!

Dnes to bude kratšie ako obvykle, keďže zástupcovia profesorského zboru u nás na škole stále nepochopitežne vyhadzujú zo skúšiek (ja by som namiesto toho navrhoval da E a prísne ústne napomenutie spojené so škaredým pohžadom!) a ja sa teda musím vráti k vzdelávaciemu procesu.:(

Prvá tretina priniesla tradičný trenčiansky domáci výkon, čiže nič moc. Ale nejaké náznaky zlepšenia tam predsa len boli a najmä počas prvej presilovky si Lakosil zachytal. Väčšie šance ale mala Nitra, keď Kolník po strele od modrej dával backhandom do prázdnej, ale spomenul si na Nagano a minul. V oslabení potom ušiel Čacho, ale k svojím rodákom bol zhovievavý a vediac o zlej Hálovej forme, radšej ani nevystrelil. Rozhodca vylučoval potom jedného Trenčana za druhým, až sa zdalo, že na tikete majú hostia X a sudca 2. Koncom tretiny ešte vyslal Lakosilovi pozdrav Kollár a Lakosil sa potom pár minút dvíhal z žadu. Nabudúce sa má uhnú.

Druhá tretina bola lepšia, živšia, vďaka chybám obrán na oboch stranách bolo aj šancí celkom dos, ale viac nemohúcnos v zakončení, ako zázračné zákroky brankárov, bola prekážkou v skórovaní. Vsieti sa podarilo až Nemcovi v presilovke, keď tečoval Malinského puk od modrej – 1:0. Hneď nato vytvorila útočná trojka Mikulík-Húževka-Barinka slušný závar, ale gól z toho nebol. Stav 1:0 vydržal až do druhej prestávky.

Tretia tretina tlak Nitry nepriniesla, a tak bolo rušnejšie pred Lakosilom, činil sa najmä druhý útok vedený Kollárom, ktorý odohral už druhý výborný zápas po sebe. Asi mu formu priniesol Santa po stromček. Vyrovnanie na rados asi 7 priaznivcov Nitry, ktorí do Trenčína pricestovali, zariadil nᚠprvý útok. Melichárek s Pardavým stratili v útočnom pásme puk, prečíslenie 2 na 1 sa snažil obetavo zachráni Kóňa, ale ešte viac poplietol Hálu a v snahe odpáli puk ho postrčil G. Salijimu na hokejku a ten nezaváhal – 1:1. Po góle hokej stratil všetku kvalitu, Nitra opúšala vlastnú polku len zriedkavo, my sme sa v pásme zase moc s pukom nestretli. Nudu občas preal rozhodca Paulovič, keď niekoho (väčšinou nezmyselne) vylúčil. Vylučoval aj v 59. minúte (faul to asi bol, ale v zápase podobný zákrok nechal viackrát bez povšimnutia) a dal Dukle šancu rozhodnú zápas. Dlho sme sa nevedeli dosta čo len do pásma, ale posledných 20 sekúnd sme Nitru zatvorili a puky len tak lietali pred Lakosila. V poslednej sekunde trafila Křetínského strela Melichárkovu čepež a skončila v sieti. Paulovič si ešte overil, či gól nepadol po čase, ako vehementne naznačovali hráči Nitry, ale gól nakoniec potvrdil a ukončil zápas. Keďže podža hlásateža padol gól v čase 59:59, mala sa odohra ešte jedna sekunda, čo sa ale nestalo. Preto aj ten bulvárny nadpis (sa snažím priláka pozornos na spôsob NČ).

Zhrnutie:
2600 divákov videlo celkom rušný zápas, ale napriek množstvu šancí, za ktoré môžu útočníci oboch teamov ďakova obranám na hlinených nohách, padli len 3 góly. Osobne to pripisujem nejakému kŕču, ktorý sadá na všetky mužstvá túto sezónu v Trenčíne. Neby toho šastného gólu, tak zápas najpravdepodobnejšie dospeje do nájazdov. Výkon rozhodcu tradične ligový, čo mal píska nepískal, čo nemal, zapískal. Ale na oboch stranách, výsledok neovplyvnil, čo je na naše pomery dôvod na rados. Progres nezastavíme, sme odsúdení na úspech ako naša U20.:(

Hviezdy zápasu:
3. Lakosil a Hála – žiadny hviezdny výkon nepodali, ale párkrat podržali; za góly nemohli
2. Malinský – opä vynikal prehžadom, vypracoval prvý gól Nemcovi, zjavne ešte nie je aklimatizovaný
1. Húževka, Kollár – obaja podali výborný výkon, napriek tomu, že sa ani jeden z nich bodovo nepresadil; výborne zahrali v defenzíve a nebezpeční boli aj v útočnej tretine, ale ich nahrávky neboli spoluhráči z útokov schopní premeni; Kollár asi najlepší výkon v žltočervenom…