3. zápas štvrfinále MHC Martin – Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 1:1, 1:1) – stav série 0:3

Naozaj sa nebojím označi včerajšok za najlepší výjazd, čo som zažil, aj keď je pravda, že moc ich zatiaž nebolo (na ich zrátanie by stačili prsty cca 4 rúk).;) Škoda, že sme z martinskej strany nedostali ešte viac lístkov, podža slov organizátorov (mimochodom, klobúk dole pred nimi) by sa v pohode naplnilo ďaleko viac autobusov ako konečné dva, veď aj prvotný záujem bol o 400 lístkov. Dostali sme nakoniec asi 130, ale na moje obrovské prekvapenie, po príchode autobusov k štadiónu bolo už v jeho okolí plno žlto-červenej a áut s trenčianskou ŠPZ (či EČV po novom). Dnu som vchádzal medzi prvými, ale aj tak bol už nᚠsektor takmer do polovice plný. Nakoniec nás mohlo by zhruba 230-250 a to takmer bez výnimky aktívne fandiacich. Sektor (klietka) naprataný úplne na prasknutie + plné boli samozrejme aj prižahlé schody.

     Už polhodinku pred zápasom počas rozcvičky sme začali namáha naše hlasivky a prestali sme až po zápase pred štadiónom (ale trenčianskym, keďže aj cesta spä bola vďaka víazstvu veselá). To, aký výkon sme podali, sa môžete dočíta na rôznych iných diskusiách (napr. včera som sem hodil nejaké linky zo stránky martinských fans), ale dodám, že aj ďakovačka od hráčov bola skvelá. Napr. Miro Hála nám mával počas prerušenia z druhej strany plochy a to vtedy niečo kričali aj domáci. Ich chorálom som moc nerozumel, k nám nedoliehali v zrozumitežnej forme, hlavná tribúna sa nechytala vôbec (a to som tú našu často kritizoval, oproti tej martinskej je to hotový kotol) a hlavne skoro stále sme fandili my. Raz sa mi zdalo, že počujem niečo na spôsob „kkt Hála pije okenu“, ale je možné, že to bolo niečo úplne iné (čiže, ak sem omylom zablúdi nejaký THC (ehm, MHC) pozitív, poprosím o objasnenie). Celkovo nadávok na našu adresu bolo nejako príliš, keď som bol v Martine na jeseň, nepočul som jedinú (vtedy sme mali v nadávkach jasne navrch), čo ma vtedy vežmi príjemne prekvapilo (teda to, že sme žiadnu nadávku nepočuli, nie to, že sme mali navrch).:) Teraz akoby domáci neuniesli atmosféru play-off a sk…ený Trenčín znelo až pričasto. Priznám, že z našej strany pár nadávok vo vypätých chvížach padlo tiež, ale bolo ich minimálne. Jediný krát, keď sa nadávky začali ozýva na adresu domácich pričasto (bolo to mohutné „vy ste …veď už určite viete, čo…“ a nie „sk…ený Martin“ – to nebolo, ak sa nemýlim ani raz) bolo, keď k nám do sektoru priletela takmer plná plastová fžaška a kolegu kúsok odo mňa bolestivo zasiahla do hlavy. Vtedy, neby toho plota, príde k škaredej šarvátke. Martinská mestská polícia dotyčného vyviedla zo štadióna, ale nervozita už zostala. To, že ja osobne som bol ešte počas prvej prestávky opžutý, keď som kráčal po schodoch, bez toho, aby bol dovtedy nejaký konflikt v hžadisku, to nechám tak, pomyslel som si svoje, som pokojná povaha…:))) Zaujalo ma ešte, že po záverečnej siréne domáci fans, namiesto ďakovania svojim, spustili „sk…ený Trenčín“, a ak som si dobre všimol, domáci hráči sa s nimi ani moc nerozlúčili, zamávali hlavnej tribúne a potom smerovali rovno do kabín. A následné obscénne gestá pár dementov z hlavnej tribúny nás už len stihli pobavi, dokonca padali návrhy, aby sme ho zobrali do autobusu na vylepšenie nálady…

     Teraz niečo k hokeju. Zápas to bol vynikajúci, páčilo sa mi tempo a aj nasadenie, je asi pravda, že toto je najlepšia štvrfinálová séria. Dukla hrala vynikajúco disciplinovane a domácich k moc šanciam nepustila. Všetko istil zozadu zatiaž v play-off famózne chytajúci Hála (kto nevidel jeho zákrok lapačkou proti Beranovej šanci, nech si okamžite pozrie archív TA3 – aj v NHL powerweeku by brankári bledli závisou, hehe). Úvodný nápor sme ustáli bez straty kvetinky a koncom tretiny sme udreli my. Kútneho nájazd zboku ešte Ševela vyriešil, ale po následnom vyhratom buly Siváka, prestrelil Ševelu od modrej medzi nohy Křetinský. Vtedy sa štadiónom nieslo mohutné „Šéééééévéééééláááááá“, načo domáci zareagovali piskotom a tradičným „sk…ený Trenčín.“

     V druhej tretine pokračovala Dukla vo výbornom výkone, zachytila úvodný martinský tlak a v presilovke udrela po druhýkrát – Nemec po vyšachovaní obrany prestrelil Ševelu z bezprostrednej blízkosti. A opä tradičné „Šéééévéééééláááᓠa „sk…ený Trenčín.“ V ďalšom priebehu sme mali viac z hry my, okrem už spomínanej Beranovej šance, a ak by sme niečo premenili, asi je po zápase. Ale prišla martinská presilovka a v nej Hriňa nekompromisne trafil a následne bavil celý štadión svojimi pohybovými kreáciami. Na martinskej stránke je videoarchív, doporučujem na pobavenie. Koniec tretiny odohral v tlaku Martin, ale bez šance.

     Tretia prebiehala v intenciách predošlých dvoch, Martin mal častejšie puk, ale bez výrazných šancí. Priebeh zápasu ovplyvnila obrovská chyba Klepáča, keď dal Pardavému ideálne do jazdy a ten nezaváhal. A zase „Šééévéééélááᓠ+ „sk…ený Trenčín.“ Hráči MHD (opä vedža – MHC) a ich fans ostali poriadne zaskočení, vtedy patril štadión takmer výlučne nám. Ale opä sme to nezužitkovali na poisovací gól. 5 minút pred koncom sme boli potrestaní za možno až prílišnú obrannú taktiku v záverečných minútach, keď Špirko možno trošku diskutabilne (tá vysoká bola určite na hrane) znížil. V závere sme už cenné vazstvo ustrážili, naopak, Húževka mal možnos da do prázdnej, ale trafil len obrancu. Na to asi aj doplatil, keď bol, z môjho pohžadu, po odpískaní (ale nehovorím, že úmyselne) nastrelený do tváre Beranom. Vznikla z toho potyčka a „sk…ený Trenčín.“ Dúfam, že Peo sa z toho dostane, lebo je to aj podža Toníka Stavjaňu nᚠkžúčový hráč.

     Zhrnutie zápasu:
Výborný zápas, vo výbornom tempe a ako sa dnes ukázalo (keďže toto dopisujem až teraz večer po 4. zápase, skôr sa kvôli pracovným záležitostiam nedalo), tento zápas definitívne rozhodol sériu. Aj keď presne v duchu mojej prognózy, po vyhratých domácich zápasoch sme vonku Martinu nedovolili vyhra ani jeden zápas a potvrdili tak sžubnú formu z konca základnej časti. Dukla má teraz dos času trošku zregenerova, snáď sa to neukáže ako nevýhoda, a hlavne trošku dolieči káder, najmä Húževka sa snáď dá dokopy.

     Hviezdy zápasu:

     1. hviezda – Miro Hála – úplne bez akýchkožvek pochybností, odchytal skvelý zápas
2. hviezda – celý trenčiansky kolektív za skvelý disciplinovaný výkon
3. hviezda – pre zmenu martinské mužstvo za odohratie dôstojnej partie a participáciu pri výbornom zápase

     + špeciálna cena pre trenčianskych fanúšikov za vytrvalé povzbudzovanie počas celého zápasu

Hodnotenie zápasu:

     5 klobások z 5 – som maximálne spokojný

You may also like...

1 Response

  1. SuomiGirl píše:

    pobavilo… 😉

    davam ti desinu, len tak btw :)))

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.