Dukla Trenčín – HC Košice 3:2 (3:2, 0:0, 0:0) – stav série 2:1

Už počas štvrfinálovej série s Martinom zažil Trenčín zmenu z bežného malebného slovenského mesta na hokejové mesto, kde sa hokej stal predmetom väčšiny rozhovorov, lístky na semifinále najžiadanejším artiklom, žlto-červená najmódnejšou farbou v širokom okolí a Dukla povýšila na úroveň náboženstva. Po dvoch rokoch je Dukla opä na prahu finále, po dvoch rokoch sa v hrá v Trenčíne kvalitný hokej a konečne po dvoch rokoch praská trenčiansky „zimák“ opä vo švíkoch.

     Po splnení zámeru vyhra v Košiciach aspoň jeden zápas sa séria sahovala pod starobylý hrad Matúša Čáka (toto slovné spojenie venujem KĎ). Po vyhratom prvom zápase eufória ešte vygradovala a všetci s napätím očakávali nedežňajší podvečer, ktorý mal dos napoveda o ďalšom smerovaní série. Rad na lístky sa začal tvori už okolo 4 ráno (predaj začínal o 9) a aj tak sa neušlo všetkým, keďže na štadión si našli cestu aj piknikovci z radov sponzorov, ktorí boli na hokeji naposledy, keď ešte Majo Hossa naháňal puk v prípravke. Atmosfére však, ako to býva zvykom na iných štadiónoch, neuškodili.

     Nedôstojné podmienky pre redaktorov BSH ako mienkotvorného média, ktorým nielenže nebol pred sezónou pridelený vlastný skybox, ale dokonca, keď sa chcú tlači spolu s ostatným plebsom na štadióne, musia si zabezpeči vstupenku/permanentku na vlastné náklady, spôsobila, že na štadión som prišiel už hodinu pred zápasom. Státie bolo už celkom slušne zaplnené a začalo sa s prvými chorálmi a pokrikmi. Obrovské ovácie a na druhej strane ohlušujúci piskot si vyslúžili hráči oboch teamov už pri nástupe na rozkorčužovanie a počas neho. To najlepšie z fanúšikovskej strany však ponúkol až „ostrý“ nástup hráčov na plochu, keď na žad dopadlo obrovské množstvo konfiet a myslím, že aj fans Bocy Juniors by bledli závisou.

     Tesne pred zápasom ostával prázdny už len sektor hostí, ale ten sa po príchode hosujúcich fans slušne zaplnil. Odhadom ich mohlo by okolo 200, ale musím poveda, že martinskí sa mi zdali hlučnejší, a to ich bolo o polovicu menej. Ale aspoň neúnavne bubnovali a celkovo prispievali k vynikajúcej atmosfére zápasu. Ako obrovské plus hodnotím, že žiadna strana nevyslala voči súperovmu táboru vulgárne pokriky, hoci na žade sa neraz iskrilo. Dokonca, keď chcela dvojica adolescentov vyvesi na zábradlie ukradnutú starú trenčiansku vlajku, jeden zo starších fans (myslím, že to bol ten vežký tlstý bradatý šéf starých fans Dušan (?) ) im v tom dos dôrazne zabránil. Pekné gesto!

      K hokeju len v skratke, keďže verím, že ste ho videli (je hriech nepozera predčasné finále, hehe). Podža môjho subjektívneho názoru sme boli o ten gólik lepší, rozhodol úvod zápasu, keď sme sa troma gólmi dostali na koňa, z ktorého nás už tie dva košické banány nezhodili. Za druhý a možno aj tretí gól by si mohol Lipovský spytova svedomie a nebude pre mňa prekvapením, keď dnes uvidím v bránke Laca. Hála za obdržané góly určite nemohol a počas zápasu viackrát Duklu podržal. Lipovský po prvej tretine tiež zatiahol roletu a napriek viacerým vežkým šanciam puk za seba už nepustil a čiastočne tak odčinil prvú tretinu. Celkovo to bolo skvelé rýchle stretnutie, na play-off až nezvyčajne otvorené s množstvom šancí, striel, dobrých zákrokov brankárov a tvrdých hitov. Rozhodne sa nehralo v rukavičkách, Trenčania ostali verní svojmu fyzickému hokeju, ale Košice tiež vedeli pritvrdi. Rozhodcovia súboj na prekvapenie celkom zvládli, určite neboli bezchybní, ale zápas neovplyvnili. Vylúčenia, po ktorých padli góly boli neoddiskutovatežné, čo priznali aj samotní aktéri. Možno sa na jednej strane pýtali 2+2 minúty po zákroku na Kóňu, či na druhej 2 minúty pre Křetinského, keď prerušil hru posunutím bránky, ale počet chýb bol asi vyrovnaný. Verím, že inak nebude ani dnes.

     Dnes nedodržím svoj klasický formát reportov, keďže o report ani moc nejde, skôr o priblíženie atmosféry v meste a mojich postrehov, ale spomeniem aspoň hráčov, ktorí ma zaujali (pochopitežne viac som si všímal domácich). Životný zápas odohral podža mňa Křetinský, ktorý rozdával jednu skvostnú nahrávku za druhou a naviac pridal gól. Z obrancov hral výborne aj Fatyka či Urban, trošku sa trápil Jirko Heš, ktorý pri strele nie a nie ten puk trafi (snáď dnes). V útoku vyčnievali tradiční lídri Kollár, Pardavý, Húževka, ale o hlavu nad nimi bol túto sezónu famózny Melichárek. Naopak Hanzal mi dnes pripadal fyzicky úplne mimo. Z košického mužstva ma špeciálne nezaujal nikto, ale brejky Špilára či Faitha mi pripravili sekundy tŕpnutia. Zaujal aj šprintérsky súboj dvoch rýchlikov Kontšeka a Křetinského, kde mal trenčiansky bek nakoniec navrch.

     Nedá mi ešte raz nespomenú fantastickú atmosféru na štadióne a poďakova aj hosujúcim fans za spoluúčas. V sektore hostí sa objavila aj skupinka fanúšikov Nitry, čo mi až také divné neprišlo, ale že tam budú aj fans Skalice som naozaj nečakal. Zvl᚝, keď celú sezónu označujú Skaličania Nitru za úhlavného nepriateža. V intenciách včerajška preto očakávam, že dnes prídu Košice podpori aj Slovanisti a Zvolenčania. Na druhej strane barikády boli domáci podporení početnou skupinou zo Zlína, ktorí o sebe svojimi hlasivkami a bubnami dali riadne vedie. A aby sme sa už úplne vyrovnali Košiciam, tak sa dnes spojíme aj s Breznom, Bardejovom a Vežkými Levármi…:))))

     Záverom dodám, že po včerajšej výhre sa eufória a hokejový ošiaž v Trenčíne opä zväčšili a očakávania pred dnešným zápasom sú vežké – navŕši vedenie na 3:1 na zápasy. Kiež by nám Košičania plány neprekazili a nezrazili eufóriu na bod mrazu. DUKLA!!!!

You may also like...

4 komentáre

 1. Sniper píše:

  ach jo…

  Slovan&Tesla… 🙂

 2. iceman píše:

  Smiem sa ta spytat,co je zle na tom,ze Skalicania boli da sa povedat vypomoct Kosicanom?

  Akoze Kosicania su nejaki podradeni?

 3. haarry píše:

  nie, nie su podradni, ale spolupraca (ked to teda nechcete nazyvat druzba) klubov nitra-kosice-skalice je doooost cudna…. moj nazor…

 4. iceman píše:

  Cudna nepochybne je, ale ja som reagoval na Snipera, ze u neho Skalicania klesli. Ved „kamaratit“ sa mozu predsa s hocikym.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.