HC Košice – HK AquaCity ŠKP Poprad 3:2 sn

S tým, že by sme dnes mali nejakú reálnu šancu vyhra som veru na hokej nešiel a aj preto ma hneď pri vstupe do chodby prekvapil dos náhodný gól hráča, ktorý práve premietali na obrazovke. V prvej tretine to bolo pomerne vyrovnané, oba tímy sa ale potýkali s množstvom nepresností. Na naše pomery mala však hra aké také tempo a na kamzíkoch bolo vidie odhodlanie, snahu a chu zápas odohra čo najlepšie. Košice mali v prvej časti jedinú väčšiu príležitos, no dnes vežmi spožahlivý Šimonovič situáciu na dva krát vyriešil.

     Druhá tretina sa niesla vo výraznom nápore domácich. Naša disciplína sa v týchto momentoch už dostala do starých kožají a miestečko pri časomeračoch okúsili viacerí hráči. Vyrovna sa podarilo Špeldovi delovkou od modrej, keď trafil priamo do šibenice. Košice nevyužili situáciu na ďažší tlak a bol to práve Poprad, ktorý si vypracoval niekožko šancí, no záver druhej dvadsaminútovky sa už niesol opä prevažne pred Œimonovičom.

     Tretia tretina priniesla asi najkvalitnejší hokej. Kamzíci, ktorí točili takmer stále tri päky, našli v sebe odvahu na niekožko útočných výpadov a tak sa aj Petrík mohol obraca. Jednu zo šancí suverénne zužitkoval Halaj, keď lišiacky bekhendom pomedzi betóny prekabátil Petríka. Už už to vyzeralo, že by to hostia mohli udrža, keď asi v životnej forme hrajúci Špelda spoza múra tiel vystrelil a puk skončil v sieti.

     V závere tretiny sa obrovská príležitos naskytla Popradu pri vylúčení Weismanna. Jednu minútu síce trvalo, kým sa modro-bieli aklimatizoval a vytvorili určitú formáciu v útočnom pásme. Petrík najskôr odolával, no na Turoňovu strelu bol prikrátky – 2:3. Už som sa radoval, keď švédsky „rozhodca“ Persson rozpažil a ukázal na bránkovisko. Následne naznačil, že ide telefonova, čo prinieslo popradským aktérom na žade i v hžadisku aký taký pokoj. Avšak žiadny telefonát sa nekonal. To už šes tisícok divákov sledovalo na svetelnej tabuli vsietený gól a fakt, že Haščák v inkriminovanom momente nebol ani v bránkovisku, nieto ešte oboma nohami a nieto ešte 3 sekundy. Keď bolo jasné, že švédsky rozhodca zjavne pravidlá hokeja neponá tak dobre, ako väčšina z prítomných divákov už sa čertila aj naša striedačka. Hlavný rozhodca nám predstavil svoj charakter, keď odmietol vola videorozhodcu a presvedči sa, či má ozaj pravdu, odmietol sa čo i len pozrie na kocku, kde bol gól tri krát premietaný a dokonca odmietol vysvetli našej striedačke prečo gól neuznal a šiel sa pripravi na vhadzovanie ! Mal som dojem, že Hossa stiahne mužstvo do šatní, no neskutočnou gestikuláciou napokon privolali Švéda vysvetli, čo sa stalo. Medzitým už Kroták odkorčulovával do spŕch… Takéto rozčúlenie som u hráčov dlho nevidel, frustrácia z faktu, že sme dali gól a „niekto“ nám ho nepochopitežne neuznal bola skžúčujúca. Napokon sa nedalo nič robi. Došlo až na nájazdy a opä sa potvrdilo, že jediný, kto z nášho tímu vie da gól, je Turoň. Druhý raz však zase nedal a tak sa načrtla ďažšia smolná prehra s Košicami v rade.

     Nemrzí ma tak fakt, že sme prehrali, ale ako sme prehrali. Košice boli určite lepším mužstvom, naší hráči však hrali vežmi takticky, obranne a sústredenne. Za + považujem, že bez 7 hráčov zo základnej zostavy sme s favoritom, aj keď trápiacim sa, dokázali drža krok. A keby len to. Arogantnos jedného človeka však Popradu vzala vežmi dôležité tri body do tabužky. Na dokreslenie pridávam:
Jozef Skokan (asistent trénera Popradu): „Celý týždeň sme sa pripravovali na tento zápas. Hrali sme disciplinovane, ale rozhodca nás obral o tri body.“

     Napriek tomu, v Košiciach som strávil vežmi príjemné popoludnie a nazdávam sa, že som s partiou „spolubežcov“ vtytvoril nový košický rekord v úteku zo štadióna na vlak.

Spomínam si na jednu vetu neznámeho fanúšika Košic v električke: „Nemáte sa za čo hanbi, môžte by len hrdí, že ste v popradských farbách.“

     

     

     PS:

     Anton Tomko (asistent trénera Košíc): „Bol to rýchly, taktický zápas. Prvá tretina nás nezastihla v optimálnej forme, ale v druhej a tretej sme už hrali dynamicky.“

     :-))))))))))

You may also like...

1 Response

  1. SuomiDomi píše:

    konkretne hlavne teda s piatym odsekom

    velmi tuho som rozmyslala, ci za tak kvalitny hokej vdacim uz povestnej osobe, ktora bude coskoro vyhostena z krajiny, alebo icemanovym prognozam typu „teraz sa polminutu nedostaneme do pasma“ alebo „ak ten najazd teraz da, uz nikdy nanho nebudem nadavat“

    ajs, ten posledny vyrok, ten bol osudny… :))))

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.