Dukla Trenčín – HC Košice 3:2 po samostatných nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

FUJ, FUJ a ešte raz FUJ!!! Keby ten antihokej Košíc dnes videl legendárny trénerský mág Milan H., tak by mu aj fúzy vypadali závisou. FUJ…:(((

Pekne poporiadku… Prvú tretina bola priemerná až slabá.. Košice boli za polovicou asi trikrát, z toho puk mali iba raz. My sme v pásme boli furt, aj puk sme mali, aj nejaké tie šance sa vyskytli, len sme striežali presne asi ako na cigánskej strelnici. Po prestávke sa začal hra konečne hokej, keď najlepší hráč Najlepšej u nás Andy Kollár v oslabení premenil nájazd z boku po obrovskej hrúbke Šterbiho juniora… Osmelili sa aj Košice a dokonca boli asi 3x v našom pásme. To sa asi moc nepáčilo Šterbimu seniorovi, trošku si pokričal, a tak sa zase stiahli. Mali sme aj pár náznakov šancí, na hokej v našom podaní sa vtedy naozaj dalo pozera, ale nepremenili sme. S blížiacim sa koncom tretiny však hostia zistili, že naša obrana, posilnená (bez úvodzoviek) zranením Malinského v úvode zápasu, neprekonatežná nie je a pár krát nebezpečne unikli. Hála chvížu dokazoval, že na Košice vie, ale potom premenil Gron únik 2 na 1. Po vyrovnaní sa tretina už len dohrávala, čomu sa najviac potešili bufetári, keďže žudia sa z tribún presunuli tam.

Tretia čas konečne priniesla kvalitný hokej a na úvod drvivý tlak Dukličky, keď dokonca zvonila Lipovského tyčka po Nemcovej strele. Tlak sa nám podarilo pretavi na gól o pár minút neskôr, dnes bezkonkurenčne najlepší Kollár povozil celú obranu a predložil na modrú Bobčekovi, ktorý urobil to jediné, čo vie, zavrel oči a prestrelil všetko, čo stálo v ceste – 2:1! Zápas gradoval, na Lipovského sa valil útok za útokom, ale ten chytal spožahlivo. Potom sa žiaž pripomenuli páskatí a 10s potom, čo neodpískali evidentné držanie hokejky na Čacha, išiel domáci na trestnú (za tiež evidentný faul) a Košice trestali. Pekne zahratá presilovka, nahrávka spoza bránky na medzi kruhmi vožného Miklíka a ten popod betón vyrovnával – 2:2. V závere ešte čiarový Galamboš dvakrát alibisticky zapískal offside (obe boli vežmi sporné situácie a min. jeden určite nebol) a znemožnil tak prečíslenie. Telefonista Baluška sa nezaprel a evidentné brvno po nádhernej Pardavého strele si išiel potvrdi. V závere počas enormného tlaku na Lipovského mal šancu ešte Hanzal, ale hákovaný nedal. Z presilovky nič nebolo. Predĺženie moc šancí neprinieslo, odohrávalo sa, tak ako celý zápas, takmer výhradne na polovici Košíc, ale vežká šanca prišla až pár sekúnd pred koncom, keď tuším Fatyka z pár metrov strelou iba „opžul“ Lipovského.

V nájazdoch uspel iba Húževka, keď strelou popod vyrážačku rozhodol o osude celého zápasu, keď sklamali najmä strelci Košíc (Miklík, Gron a Bielymuž), ktorí nájazdy totálne odflákli. Prišli pred Hálu a vyprášili mu výstroj, úplne bez nápadu. Homér v prvej sérii naopak Lipku pekne povozil, o pár cm však minul bránu. Tretí sa pravdepodobne chystal Forsberg Kollár, ale žiaž sa na neho už nedostalo, tešil som sa, čo zase vyparatí…

Resumé: Košice vežmi sklamali, slabunký výkon, Martin týžden dozadu pri rovnakom výsledku podal diametrálne odlišný výkon. Škoda strateného bodu, verím, že v honbe za druhým miestom nebude chýba. Najlepší na žade bez konkurencie Kollár, výborne aj Hanzal (nečíta to tu náhodou?), celkovo dobre aj naša obrana a obaja brankári. Hála a aj Lipovský boli dnes oporami. Miro aj keď nemal veža roboty, šikovní krídelníci US Steelu (a natruc nie VSŽ, ha) vedeli zatopi po ojedinelých brejkoch, ale Miro s prehžadom. Dnes z jeho strany na jednotku, snáď sa konečne „vyhecuje“ aj v utorok na vrabčákov. Mrzí ma, že vysoko taktický tréner hostí nenechal svojich hra, potenciál v útoku majú vežký, ale defenzívna taktika im vôbec nesedí. Pripadal som si ako 2 roky dozadu za čias Hovorku. Deja vu. Na zápas sa prišlo pozrie slušné množstvo žudí, takmer 6000 a aj atmosféra bola tomu odpovedajúca. Najmä v 3. tretine doslova tlačila puk za Lipovského, ale vyšlo to až v nájazdoch. Super bola ďakovačka, keď hráči vyšli spä z kabíny a dali si s kotlom prekrikovačku „druhá strana odpovedá….“ Vynikajúce!

Z Trenčína všetkým čitatežom BSH, dobrú noc…;)