HC Košice – HK AquaCity ŠKP Poprad 2:1

Keďže sa zatiaž nikto z početnej enklávy lampárnikov na včerajšom stretnutí neodhodlal napísa niečo na hlavnú, skúsim ja. V priebehu pár týždňov som videl stretnutie Košice – Poprad dva krát a musím uzna, že Čada robí (zatiaž) divy. Košice prekvapili rýchlym, dynamickým, útočným hokejom počas skoro celého stretnutia.

Prvá tretina patrila jednoznačne im. Poprad sa vežmi do útocneho pásma nehrnul, ale v hre 5 na 5 sa v úvode hosom darilo drža vežmi pozitívny stav – 0:0. Kamzíkom situáciu značne neužahčovala ich vlastná nedisciplinovanos. Kritický moment prišiel, keď Bambúch mal puk na palici vo vlastnom pásme dobrých 5 sekúnd, ale namiesto čím jednoduchšieho riešenia v podobe vyhodenia puku váhal ako vysunú spoluhráčov do brejku, až kým mu hráč domácich nevypichol puk a obetavý Kasík zasiahol v poslednej chvíli. Presilovku o dvoch hráčov zahrali Košice skvele, Šimonovicovi narobila problémy tvrdá strela od modrej z hokejky Jendeka a vežmi dôrazným prejavom sa prezentoval Kmi, ktorý otvoril skóre stretnutia. Domáci tak dostali vietor do plachiet a pri našej bráne sa občas aj topil žad. Šimonovič pôsobil vežmi istým dojmom a Poprad podržal. V závere úvodnej časti paradoxne Poprad takmer dal gól po dravom prieniku Lapšanského. Lipovský sa puk smerujúci do prázdnej brány veru nehodlal zastavi a tak na bránkovej čiare ratoval až košický obranca Špelda? .

Aj v úvode druhej časti mali možnos diváci sledova rukopis trénera Čadu. Najväčšie problémy mal doposiaž Poprad s rýchlymi krídelnými protiútokmi, ale v úvodnej päminútovke druhej časti Košice unikali popradským bekom stredom ako na bežiacom páse. Hosujúci brankár bol však stále na mieste a tak na ukazovateli skóre svietil okrem ôsmich „trestov pre hráča“! stále stav 1:0. Košičania ponúkali Poprad vyrovnanie ako na podnose takisto svojou nedisciplinovanosou. Myslím si, že tri zbytočné menšie tresty pre hráčov Košíc v čase, keď boli v útočnom pásme hovoria za všetko. Poprad predviedol, že keď presilovky nejdú, tak jednoducho nejdú a prakticky si nevypracoval žiadnu vyloženú gólovú príležitos. Náhoda chcela, aby Slovák takmer prepasíroval puk do brány, v tomto prípade zase zažehnal nebezpečie Huna. To, že Poprad si zápas prehral sám dokumentuje aj druhý gól Košíc. Najskôr si Šimonovič nerozumel s Bambúchom, aby Kasík naservíroval puk cez celé obranné pásmo na palicu Miklíkovi, ktorý peknou strelou nedal domácemu gólmanovi šancu.

Košických fanúšikov sme počas celého stretnutia upozorňovali na tradičný tretotretinový tlak Popradu, ale na naše rady domáci nedali. V tretej tretine sa Košice totáne stiahli do obranného pásma a v priebehu piatich minút vypracovali zakázané uvožnenie neuveritežných sedem krát. Košice prestali produkova hhru, ktorú hrali počas celého zápasu a vypomstilo sa im to v 51. minúte, kedy sa po viacerých súbojoch radoval hráč z gólu na 2:1. Ten v konečnom dôsledku viac pomohol domácim, ktorí Poprad v ďažších minútach nepúšali k tlaku a sami si vypracovali niekožko dobrých šancí na skórovanie. V poslednej dvojminútovke ešte mohol vzkriesi iskierku nádeje Kroták, ktorý nezachytil kvalitnú kolmú prihárvku, aleo Haščák v poslednej minúte. Nestalo sa.

Domáci robili problémy Popradu najmä krídelnými útokmi kedy naši obrancovia ozaj nestíhali a mnohokrát musel najlepší hráč stretnutia Šimonovič stᝠzoči-voči košickým útočníkom. Košice boli v stretnutí lepším tímom. V každom prípade určite nemožno hovori, že Poprad zápas nemohol vyhra. Veď v tretej časti, aj keď si kamzíci okrem gólu vyloženú príležitos nevypracovali, šance mali a pri troche šastia sa mohlo predlžova(tak isto sa mohol zápas pri troche šastia pre domácich skonči aj 5:1). Myslím si, že silnejšie mužstvo by takéto zaváhanie Košic, aké predviedli v úvodných 11-tich minútach tretej tretiny, potrestalo. Nás mlže mrzie fakt, že oba góly dali Košice po fatálnych individuálnych chýbach a vyloženým šanciam sme zabránili. Na tomto mieste musíkm vyslovi sklamanie z nepríchodu žiadnych posíl, keďže sa znovu ukázalo, že nám chýba hratežný štvrtý útok, ktorý by mohol trošku potiahnu pílku. Snáď sa čim skôr doliečia Buc s Jasovským a formu nejak načasuje aj Vrbata, ktorého tréneri už v tretej tretine nepostavili do hry.

Najlepší: Šimonovič, Šimonovič, Šimonovič

Košičanom za všetkých ďakujeme za príjemnú atmosféru, pri odvete čakáme na vás.