Dukla Trenčín – SkiPark MHK Kežmarok 4:3 pp (1:2, 0:1, 2:0 – 1:0)

Tááááákže, po dlhšom čase report z bašty slovenského hokeja. Plný očakávania z prekvapujúco dobrých výsledkov najlepšej na Považí som sa na ex-dobrezrobilovcov pomerne tešil. Pred štadiónom rada na lístky ako na finále, vojdem a dnu asi 320 žudí. Na to, že sa malo o 15min hra, ma to trošku zaskočilo. Kežmarok síce vypredáva haly na východe, ale u nás to je snáď spolu s Mikulášom najmenej atraktívny súper. Nakoniec vysvitlo, že naši dobráci skúšajú nejaký nový systém predaja lístkov (žeby ticketportal?) a je otvorená iba jediná pokladňa. Na druhú tretinu sa už ale všetci dostali na štadión a celkovo bolo čosi okolo 2600 divákov.

     Začiatok bol fajn, ešte pred zápasom som si dal prvý Staropramen a povzbudil národné povedomie pri hymne. Začiatok zápasu bol už horší a v prvej minúte nám dal Mašlonka gól. Popravde netuším, ako sa dostal za čiaru – musím pozrie záznam. Potom sme začali buši, Kežmarok občas zvládol vyhodi puk, ale v zakončení chýbalo dnes štastie. Po Haščákovom vyrovnaní, sme dali podža mňa regulérny gól, keď o kopnutí nemohlo by ani reči, keďže Klempa vyrazil puk priamo na Radulayove chrániče, ktorý nemal v tej rýchlosti absolútne žiadnu šancu puk niekam nasmerova, rozhodca Rudý najskôr gól uznal, potom si zmyslel telefonova a po 15min sa vrátil s tým, že neplatí. Vežká škoda, lebo som presvedčený, že KK by sa do zápasu už nevrátil. Následne z brejku Bartečko zavesil pod brvno a boli sme tam, kde v druhej minúte. Do konca tretiny sme napriek množstvu šancí nevyrovnali.

     Druhá priniesla najslabší hokej, Dukla trošku pospala, mala naďalej výraznú prevahu, Pirulovi v bráne musela by riadna zima, tak aspoň kýval fanúšikom. Gól ale prišiel na opačnej strane, ako by to bolo zaslúžené, keď KK unikol po pravom krídle, Hála ešte zázračne zachránil v skoku hokejkou, ale Urban si to dorazil za čiaru. Rozhodca išiel nepochopitežne telefonova opä, signalizoval vysokú hokejku, ale tú mal iba Urban a široko ďaleko nikoho iného nebolo. Po 10min gól uznal.

     Tretia tretina už patrila jednoznačne Dukle, dominovali v každom aspekte hry a v presilovke 5 na 3 znížil Paroulek. Vyrovnanie prišlo o pár minút, keď sa presadil opä Paroulek. Potom nastalo obliehanie KK brány, obrovský tlak, ale výsledkom bolo len množstvo šancí, Valčákovo brvno a Kútneho gól cca 1,5 sekundy po klaksóne. Rudý (to je meno, nie prívlastok) sa rozhodol, že túto tretinu ešte nevolal a išiel si to overi, aby po 10min rozpažil, čo vedel každý na štadióne dopredu.

     V predĺžení na rados tribún tečovanou strelou rozhodol o dvoch bodoch opä Haščák.

     Aby som to zhrnul, bol som dnes vežmi milo prekvapený, nepamätám si, kedy sme doma (s výnimkou play-off) hrali v zápase, v ktorom v podstate o nič nešlo tak agresívne a bojovne ako dnes (pravdepodobne za Gregora ešte). Nemali sme zrovna silného súpera, ale jasne sme dominovali a víazstvo by sme si zaslúžili. Dnešná Dukla nemala s Duklou z prípravákov nič spoločné a napriek strate bodu som vežmi spokojný. Takúto hru a vstup do sezóny som neočakával ani v sne. V Nitre v nedežu už ale určite fasneme, kríza musí prís! 😉 Ostávam skeptik, ale spokojný. :)))

     Btw, očakával som, že reporty túto sezónu zo zápasov Dukly budú viac o klobáskach ako hokeji, ale klobáska len varená a malinká, tak som rád, že hokej mi to vynahradil (dal som si radšej hot-dog). Nesmiem zabudnút vynikajúcu atmosféru počas celého zápasu, klobúk dole pred kotlom!!!

     Najlepší dnes Klempa, Paroulek a Valčák!!! Toto meno si treba pozorne všíma, videl som ho prvýkrát dnes a je to asi nᚠnajlepší hráč momentálne. Slušné, na to, že ho vyhrabali z klobúka odniekiaž.

     Ďakujem za pozornos…

You may also like...

1 Response

 1. KralGolfovehoKlubu píše:

  5 zapasov 0g 0a dva minusove body

  ruky dobre
  korculovanie….poslabsie

  celkovo slabota….nie som prekvapeny lebo som cakal nic od neho

  je to jediny hrac z prvych troch utokov (dokonca z prveho) co este nebodoval!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.