HK AquaCity ŠKP Poprad – MHK 32 Liptovský Mikulᚠ2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Liptákom túto sezónu ide, v tabužke druhí (len rozdielom skóre za Košicami), Poprad na opačnom konci. Len tak pre zaujímavos, v októbri Mikulᚠprehral dvakrát (na Slovane 8:1, vo Zvolene 4:2), Poprad vyhral v riadnom hracom čase len s celkami, ktoré sú v tabužke pod ním – Kežmarok 3:1 a Dvadsiatkári 3:0, samozrejme ešte bodíky z víazstiev dokopaných v predĺžení – v Nitre 1:2 a doma so Skalicou 3:2. Koniec zaujímavostí.
Vlastne ešte jedna. Igor Rataj (ktorý v pondelok bude ma 35 rokov) dnes nastúpil 200tý krát za Poprad.

Môžme prejs k zápasu, v presilovke sme strelili prvý gól, keď Jarolín vlastne „ušiel“ – hostia vyhodili puk a on teda tak nejak zakladal útok, s tým, že sa vykašžal na to, či ho niekto stíha a prestrelil Faltera. Chvížu na to mohol vyrovna Robo Huna, ale puk sa odrazil od konštrukcie brány a tak vyrovnali až v presilovke o dvoch (na trestnej sedeli Procházka s Fabianom). Vaškovič mal šancu, ale cez Segžu neprešiel, tak neskôr prenechal puk Halajovi, ktorý to prehodil za Šimonoviča. V sedemnástej minúte šanca na strane domácich, keď Kasík ušiel a chcel nahra Bucovi, (spolutrestancovi) ktorý ušiel (z väzenia) spolu s ním, ale (dôsledný dozorca) Petran si do tejto strely žahol a puk cez neho neprešiel. V závere tretiny hral Poprad znova presilovku a zavrel hostí v pásme, na prestávku ale zase odomkli a pustili ich do šatne.

V druhej tretine ešte Poprad dohrával tú presilovku, Rataj pekne z pravého kruhu poslal pred bránu Dávidovi Skokanovi, ktorý doukol puk pomedzi nohy Falterovi a nadšený sa snažil prerazi telom plexisklo, ale sa mu to nepodarilo, tak sa vrátil pekne poďakova asistentom a vytešova sa na striedačku. Grman ale všetky vytešovačky schladil rýchlym vyrovnávajúcim gólom, z ktorého sa tešila mnohopočetná grupa fanúšikov (ktorí sa zdržovali nie len v sektore hostí, ale aj kde-tu po tribánach, čo už, keď v LM tribúny meravejú, tak chodia na hokej na tie naše…). Malú šancu na vyrovnanie mal Skokan a potom vežkú Haščák (tu treba spomenú, že takmergólovú príležitos vypracoval Jarolín, Haščákovi stačilo ma hokejku na žade, tú mal ale dvihnutú a bol tiesnený Lištiakom). Jedno z hokejových akožepravidiel „nedᚠ– dostaneš“, sa potvrdilo aj u nás, Vaškovič prekonal Šimonoviča a poslal svojich prvý krát (zároveň aj posledný) do vedenia. V polovici zápasu ešte mohol poisti Kriška, ktorý dostal puk do nájazdu keď naskočil na žad z trestnej, ale pred Šimonom sa mu puk zamotal a nechal ho za sebou, snažil sa ešte niečo vymyslie, ale to už zlikvidoval Šimonovič. Na druhej strane Buc prestrelil bránu. V závere ešte šastie Faltera či nešastie Kolusza – asi tri šance tohto útočníka.

V tretej tretine Liptáci vežmi takticky betónovali modrú čiaru a domáci tak často mali problém prejs do pásma. V štyridsiatej šiestej minúte Kroták zakombinoval s Dorom, ale vracanú nahrávku nespracoval, tak nič. V pädesiatej minúte Haščák našiel spoza brány Slováka, jeho pokus bol ale zrazený nad bránu, neskôr neuspeli Skokan, Kroták, Holečko ani Haščák. V pädesiatej štvrtej utiekol z obranného valu Kriška, puk si ale prikopol vežmi pred seba a Šimonovič ho stihol zastavi lapačkou, minútu na to na druhej strane zahrozil Slovák, Falter ale pokojne prikryl. Domácim už nepomohla ani hra bez brankára, hostia si svoje víazstvo umnou hrou postrážili.

Najlepší dnes z našich asi Jarolín, polovica gólov, a hral naozaj dobre. Vypracovával šance, vzadu skvelý, oslabenia s ním hra – jedna rados. Navyše hral v úplnej pohode. Skokana som ja videla prvý krát a vežmi sa mi pozdával, fakticky mu to klzisko sedí, tak snáď sa ešte viac zohrá s duom Kroták – Rataj a snáď to začne aj pada, lebo tá úspešnos strežby je podža múdrych bulletinov fakt hrozivááá. V obrane janek spomínal Kasíka, dnes zatienil Fabiana. Miláčika domácich – Procházku – spomína netreba, snáď len, že dnes sa mu podarilo zastavi prečíslenie, keď sa mu zamotali nohy a v páde korčužou vypichol puk Kuricovi rovno Malínskemu na hokejku. KONIEC K PROCHÁZKOVI, lebo ďalej už by nasledovali len mínusy… A snáď nebudeme hodnoti nehokejistu…
Od hostí sa mi strašne páčil Vaškovič, resp. jeho hra, lebo neviem, ako vyzerá, tiež zahral dobre Pohanka a samozrejme útok Huna-Huna-Kriška (s ktorým keď raz napíšem rozhovor, na záver dzygnem podža vzoru nemenovaného periodika vetu „Ktorý je v Mikuláši známy pod prezývkou Kiko.“)
No dobre, tak ja offujem, dúfam, že som spomenula všetko podstatné…