HK Aquacity ŠKP Poprad – Dukla Trenčín 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Slušných (na PP) 2000 divákov (z toho zhruba tridsiatka Trenčanov), takmer kompletná súpiska domácich, bojová nálada po výhre na Slovane, Orszag, ako hlavný… čo viac si žela? Takže šup – úvodné buly, pár jalových útokov na obe strany, jedna sterilná presilovka Popradu a potom to prišlo… Šiesta minúta, hrúbka Kolusza za Melicherčíkovou bránou, nepokrytý Nemec pred bránkoviskom a 0:1. Siedma minúta, prihrávka Procházku Bobčekovi na modrú, jeho strela (ešte zrejme tečovaná) na Melicherčíka a 0:2. A finito… Hossa senior ani netušil, akého krutého proroctva sa dopustil na (vtedy ešte vlastnú) adresu PP žadu, keď predpovedal nekonečné muky mančaftu inkasujúceho, ako prvého. Svätá pravda! Nie je nič jednoduchšie, ako streli na začiatku gól a potom zabetónova červenú, v krajnom prípade aspoň modrú a chcechta sa Ratajovi a spol, že im to ne a ne a nejde… A ono fakt nejde! 🙁 Po druhom góle TN sme boli včera svedokami nekonečnej „snahy“ o vyrovnanie, ale bez akejkožvek hokejovej kvality. Za celý zápas som videl tak dve, možno tri naozaj hokejové akcie (minimálne jedna bola na TN strane), zbytok len kopa nepresností, jalového chcenia a nervozity. Príkladom uvedeného nech je Kroták, ktorý v prvej tretine po odpískaní postavenia mimo hry najsôr napriahol na strelu na postranného rozhodcu (už za to mal dosta minimálne panenku), aby sa potom úplne stratil v nekonečných kžučkách a dlhom držaní puku, pričom sa k strele včera snáď ani nedostal. Odniesla si to nakoniec jeho hokejka, ktorou pri jednom z posledných striedaní div netrafil svojho maséra (alebo kto to je…). Chápem – nervy robia svoje, ale… to je naozaj také ažké ustráži si začiatok zápasu a neinkasova, ako prvý??? Veď na našom žade nie je nič jednoduchšie, ako postavi súpera do úlohy trápiaceho sa štvanca a necha ho búši do modrej pätice na červenej čiare! Lenže – zdá sa, že o tom vedia len hosujúce mužstvá… 🙁 A pri našej obrane to zas nie je až také ažké. Hmm – obrane – akosi mi toto pomenovanie k tým tragédom na žade ani nepasuje…

Aby som nebol taký zlý, tak treba spomenú dobre zahratú štvrtú presilovku, v ktorej po ideálnej Ratajovej prihrávke skóroval Fabián, ktorý si nakorčužoval za chrbát obrany a z prvej prekonal inak skvelého Kováča. Čo z toho, keď to bolo jediné pohladenie po ubolenej duši PP diváka.

Z Trenčianskej strany by som menoval skvelého Kováča v bráne, ďalej často a dobre striežajúceho Bobčeka a všadeviditežného Hurtaja. Dobrý bol aj Penzeš, ktorý sa na tlačovku dostavil v značnom časovom predstihu (aby náhodou nezmeškal svojich 10 minút slávy…? 🙂 ) s TN šálom okolo krku a vcelku pravdivo priznal, že prišli do PP da jeden gól a vyhadzova puky. Keďže dali dva, bol s výkonom mužstva nadmieru spokojný, akurát mu plány narušil Fabián tým gólom v presilovke, lebo museli o výsledok potom bojova až do konca… 🙂

Ešte sa pristavím pri Országovi – berte to, ako chcete, ale mám taký pocit, že nám včera dos pomohol. Tie vylúčenia boli dos prísne (podža mňa) a neby našej presilovkovej impotencie, mohli na to Trenčania doplati. Zas na druhej strane je pravda, že z našich – keby aj chcel – nemal koho vylúči, lebo nikto sa ničoho nedopustil. A to doslovne! 🙂

Ešte perlička na koniec – videli ste už, aby obránca pri vyvážaní puku z vlastnej tretiny prišiel o hokejku a tá skončila pri vchode do šatne? Že to nie je možné? :))) Ale je… a hádajte, kto také niečo dokáže?! 🙂 Pomocná otázka – No.93…