HK Aquacity ŠKP Poprad – HK Ardo Nitra 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Dnes sme videli mimoriadne kžudný a neemotívny hokej. Teda – podobalo sa to na hokej. Nitra zrejme prehrávala v hlavách už pred úvodným buly a prvých pä minút sa hralo v ich pásme. Potom prišla – už tradične – piata minúta a chybka našich a kde sa vzal, tu sa vzal – Vozdecký úplne vožný pred Šimonovičom. Šastie, že nezužitkoval ideálnu prihrávku spoza brány, inak by sme zrejme zase sledovali trápenie našich pri otáčaní skóre! Krátko na to predviedol druhý útok jeden z mála pekných hokejových momentov a po bleskovom prechode z obrany do útočného pásma skóroval po perfektnej Jarolínovej prihrávke Bartánus. Odžahlo mi, lebo po dlhom čase sa kamzíci dostali do pozície, keď si môžu diktova spôsob hry i taktiku a hlavne – opadla nervozita, čo sa okamžite odzrkadlilo na predvádzanej hre. Nie, že by to bol nejaký pekný kombinačný hokej, ale ani nervózna naháňačka, ako po minulé zápasy. Nitra sa nechytila ani v presilovke, naopak – nám sa naskytla možnos zvýši skóre v presilovke o dvoch hráčov, ale gólu sme sa dočkali až v závere tretiny, keď Haščák (už tradične) vybojoval puk v rohu, prebil sa pred bránu, ale miesto strely z blízka volil prekvapivú prihrávku na nabiehajúceho Skokana, ktorý pohodlne skóroval do odkrytej brány.

     Po prestávke sa tempo ani obraz hry nezmenil, vzruch priniesla až naša presilovka v 23. minúte. Najprv po Krotákovej prihrávke pred bránu poslal puk za Faltu Rataj, ale gól nebol uznaný pre úmyselné posunutie brány. Nasledovala presilovka o dvoch hráčov a opä po prihrávke Krotáka cez bránkovisko sa najskôr snažil puk zasunú Buc, ten mu však preskočil hokejku, za ním stojaci Rataj sa však nemýlil a zvýšil na 3:0. Po tomto góle už Nitra úplne požavila (ak ešte bolo z čoho) a naši sa v pohode a radi prispôsobili. Trochu vzruchu priniesli presilovky na oboch stranách, ale gól dal za rovnovážneho stavu opä Rataj, keď vybojoval v kruhu puk, ktorý už všetci videli von z pásma a osamotený si pohodlne nakorčužoval až pred Faltu a pomedzi nohy zvýšil na 4:0. Pri jednom z ďažších útokov domácich fauloval medzi kruhmi Skokan Raisa a trafil ho tak nešastne, že Rais musel okamžite na ošetrenie (zrejme sánka, alebo spodné zuby), za čo si Skokan vyslúžil 5+DKZ. (nechcem zžahčova Skokanov zákrok, ale zrejme šlo skôr o nešastnú náhodu, ako o faul). Ponúknutú päminútovú presilovku Nitra zužitkovala na čestný zásah. Pripísal si ho Gálik, keď z blízka dorážal puk ponad ležiaceho Šimonoviča po tvrdej vyrazenej strele Kudrnu od modrej. Ani tento gól však Nitru neprebral k väčšej aktivite.

     Hneď v úvode poslednej tretiny, bezprostredne po skončení Nitrianskej presilovky, sme dostali opä výhodu o dvoch hráčov a tentokrát sa presadil druhý útok, keď po Bartánusovej prihrávke na dvakrát prekonal Púša (po štvrtom góle striedal Faltu) Jarolín. Potom už pokračovala bezstarostná a nedôrazná hra z oboch strán, ale skóre sa už nemenilo. Zahrala si aj štvrtá päka (dokonca v presilovke) a k uvožnenej a bezstarostnej hre sa pridal aj Krist, ktorý pískal, čo ho napadlo (na obe strany) a tak sme sa v kžude a bez napätia dočkali záverečného klaksónu.

     Pravdupovediac – nečakal som takto žahko získané tri body. Patrilo by sa napísa, že kamzíci doma zabojovali a body si zaslúžili, ale pravda je taká, že Nitra pôsobila dojmom, že k nám prišla len pre povinnú prehru. Aj keď sme videli (na naše pomery neuveritežných) šes gólov, hokej to bol iba priemerný a neby rozjuchaného a „štedrého“ výkonu Krista, nebolo by na čo pozera…

     Spokojní môžme by teda okrem zisku bodov aj s tým, že sme si pred zajtrajším TV zápasom ušetrili trochu síl, ktoré sa nám zrejme náramne hodia, keďže predpokladám, že Martin bude zajtra iný súper, ako dnes bezzubá Nitra…

You may also like...

2 komentáre

 1. voldemort píše:

  Kde sa vzal, tu sa vzal,
  pred branockou nahle stal,
  Vozdecky v cistej sancicke,
  este ze to nezasunul ku tycke…?

 2. suomi píše:

  ten gol do posunutej brany strielal Buc, nie Rataj!! bol uplne sam pred branou a pekne to dvihol Faltovi nad rameno…

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.