HK AquaCity ŠKP Poprad – MHC Martin a.s. 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Začiatok bol nudný, až som mala podozrenie, že sa hrá pre telku. Nemôžme predsa produkova dobrý hokej, keď nám celú sezónu tak ide, ešte by si na to niekto zvykol a divil sa, prečo Poprad prehráva, keď je taký dobrý. Tuším až v ôsmej minúte sa ukázal nᚠštvrtý útok (dnes v zložení mladý Segža, Piatak, Holečko), a po Segžovej šanci (Babka jeho strelu ešte tečoval) sa vhadzovalo pred Lakosilom, puk za bránou Martin Segža cez Hovorku a Babku poslal na Holečka a ten Piatakovi, ktorého prvá strela sa odrazila od Klepáča, tak to skúsil znova a bolo to v sieti. Jasné, že to nebola presne umiestnená strela k tyčke, ako to opísali v telke, Erik proste vystrelil a hotovo. Čo sa hostí týka, ničovaté nič, najviac mi lepilo keď bol Šimon vykorčužovaný v pravom kruhu, ale Kolusz to stihol zobra skôr ako mohol ktokožvek dosta puk do odkrytej. Ďalšie megaohrozenie bolo, keď sa Ďatelinka točiac v 360°otočke dostal k strele, ale efektné baleáctvo na Šimona neplatí. Po tejto srande sa Poprad stočil do útoku a Ratajova šanca neuspela.

V druhej tretine zo začiatku stále nič nenasvedčovalo tomu, že by jednogólový rozdiel šli hostia stiahnu, Jarolín mohol popri tyčke spoza brány zasunú, keby tam Lakosil nestrčil nohu. A v tretej minúte dostal Haščák šancu, ktorá sa nezahadzuje, konečne mu niekto vrátil tie nahrávky do prázdnej, ktoré stále rozdáva. Ten niekto bol oslávenec Skokan. Až potom akoby sa Martin spamätal, nahrnul sa na Šimona, ale útok sa nevydaril a Poprad sa rýchlo dostal dopredu, celkom nenápadne (ani ja som si to skoro nevšimla) a Bucovu strelu Lakosil neudržal, lebo vďaka zakrytému výhžadu bol dos mimo. Povedal si, že todleto von nemá zapotřebí a vystriedal ho Dzubina. Martin vôbec nezvládol presilovku, keď naopak Poprad mohol dvakrᝠskórova, ale čo im nevyšlo v presile, to im darovala hviezda domácej obrany Procházka neskôr – v strednom pásme sa snažil zapôsobi efektnými kžučkami, asi chcel prejs až do pásma, samozrejme sa mu to ale nepodarilo a výsledkom bol Appelov gól. Martin strelil aj druhý gól (s radosou nazývaný aj „kontaktný“), a Šimonovičovi už nepomohlo ani to, že sa rozčužoval, že brána bola posunutá. Áno, bola, asi minútu, a on nič nespravil. Rozhodca má vždy pravdu, a navyše tam boli štyria, takže hotovo – 3:2. Oba tímy potom hrali dos nervózne.

V poslednej tretine sa to ukžudnilo, hoci ujo Žýha (created by voldemort, respect) vyzeral, že by rád po niekom vyskočil. Poprad začínal nevyužitou presilovkou, na druhej strane Macho mohol tečova Klepáčovu strelu (práve bol chvížu na žade bez toho aby fauloval). Potom ale pre zmenu zas hákoval a my sme hrali presilovku, puk po osi Buc – Rataj – Kroták – brána upravil na 4:2. To ale stále nebolo všetko, piaty gól pridal Jarolín, ktorému nahrával Lukáč, obrovská chyba hostí na útočnej modrej. Škumát ešte korigoval na 5:3 a píííísk, končíme.