HK AquaCity ŠKP Poprad – MHK 32 Liptovský Mikulᚠ3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Pre Poprad sa všetko vyvíjalo tak krásne! Ešte pred zápasom – na súpiske totiž bolo vyškrtnuté číslo 93, a keďže čakáme na návrat Brejčáka z reprezentácie dvadsiatky, Procházka už si už modrý ani biely dres s kamzíkom na hrudi neoblečie (snáď nie len pre dôvod návratu mladého „hrdinu“). Nejedno srdce zaplesalo. Jarolínova neprítomnos dostala Holečka s Martinom Segžom do druhého útoku k Lukáčovi, štvrtú formáciu tvorili mená Vandas – Mlynarovič – Lapšanský v obrane s Bakošom a Piatakom, z týchto sa však na žad dostal len Lapšanský, keď nahradil zraneného Haščáka.
U hostí sme sa mohli spožahnú na všetky istoty – v bráne Falter, v obrane starý známy Kumstát, v útoku dvojičky Hunovie, Kriška i Halaj s Tomáškom.

     Domáci začali oveža útočnejšie, tvorili si viac šancí, väčšina prvej tretiny sa hrala v ich útočnom pásme. Vežkú šancu ale mali hostia v šestnástej minúte, Šimonovič nevedel kam skôr skoči, keď Róbert Huna to skúšal z každej strany, a potom sa domáci vrátili dopredu, Skokan ale minul bránu. Tú trafil neskôr nahrávkou Holečko a keďže Kuric svojim poskakovaním puk dostal až za Faltera, bolo 1:0. Do prestávky ale Mikulᚠstihol vyrovna, Robo Huna obral Kolusza o puk len čo opustil domáce obranné pásmo, hodil spiatočku a prestrelil Šimonoviča. 1:1

     V druhej tretine sa tímy tiež najprv oukávali, Haščák sa po sekere stiahol do šatne a v útoku ho nahradil Lapšanský. V tridsiatej tretej minúte najprv Martin Segža nastrelil brvno a potom Fabian strelil gól na 2:1, keď mu puk pristavil Kroták. Potom prišiel neuznaný gól Lapšanského, ktorý zavesil puk do siete, Krist sa rozhodol, že Falter mal puk pod kontrolou, hoci sa ho len dotkol. Poprad predsa zvýšil, keď sa pred Faltrom po Krotákovej strele zorientoval Rataj. Na druhej strane hostia znížili po tom, čo faulovaný Šimonovič nedokázal odčini svoje chybné vyhodenie puku popri mantineli a Kovář v pohode strelil puk do prázdnej brány.

     V tretej tretine Liptáci vyrovnali, po strele Vargu od modrej sa k vyrazenému puku dostal Cibuža a dorazil ho do brány. V pädesiatej druhej minúte strelili svoj štvrtý gól, Kumstátova nahrávka spoza brány na Tomáška, ktorý popri tyčke nemal problém. Popradu nepomohla ani hra bez brankára, Halaj ešte mohol potvrdi víazstvo piatym gólom, ale minul bránu.

You may also like...

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.