ŠKP Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 3:2 sn (0:0, 2:2, 0:0 – 0:0, 1:0)

Brejčák z Orange v drese kamzíkov, kamzík Bambuch v drese baranov a Konc v drese Krista – ani takéto lákadlá dnes na popradský zimák nepritiahli viac, ako 1000 duší… pravdupovediac – tí, čo neprišli, asi vedeli, prečo.

     Prvá tretina sa odohrala v lenivej atmosfére na žade i v hladisku. Sledova pomalý hokej na úzkom klzisku naozaj nie je žiadna slas a tak človeka poteší akýkožvek náznak vzruchu – hostia tak učinili počas svojho oslabenia v štvrtej minúte (Dian) a domáci až v osemnástej (excelentný Kroták a v koncovke faulovaný Lapšanský). To bolo z prvej tretiny asi tak všetko, čo by stálo za reč.(…a to sme záver tretiny hrali piati na troch!). Na tlačovke sme sa však dozvedeli, že to bola naša najlepšia tretina, tak neviem…

     Druhá tretina sa niesla v trošku svižnejšom tempe a po góle Skokana v 23. minúte sa predsalen pred obidvoma brankármi častejšie zaiskrilo. Bystričania na gól odpovedali v presilovke o necelú minútu, keď Sabol naslepo prihrával na druhú stranu pásma, kde nebol nikto, puk sa odrazik od mantinelu, prvý sa k nemu dostal Biro a z otočky krásne trafil od modrej presne do vinkla – Šimonovič nestačil ani pozdravi a už mal návštevu „doma“. O pár minút ďašia presilovka hostí, nedôrazné vyhodenie puku z pásma, šikovný Dian popri mantineli prihral Sabolovi, ten bleskovo medzi kruhy na Pardavého a ten v pohode ponad Šimonovičove rameno dostal Bystricu do vedenia. Vyrovnanie zariadil – pre zmenu opä v presilovke – Kasík, keď strelou spoza kruhov (a myslím, že po teči obráncu) prekonal Petríka.

     Tretia tretina bola prehliadkou „taktickej“ nepresnosti z oboch strán, obe mužstvá mysleli viac na obranu, než na útok (i keď opticky bol na tom Poprad lepšie). Aktivitou hýril hlavne prvý popradský útok (Kroták, Rataj, Lapšanský), ale ich kombinácie končili poväčšinou v rohoch, alebo nedôraznými strelami, hostia sa dostávali pred Šimonoviča tiež len sporadicky a tak bolo rušno hlavne počas presiloviek, ale ani tie nepriniesli žiadnej strane víazný gól. Dve sekundy pred koncom tretej tretiny si za podrazenie sadol na trestnú lavicu Jánoš a tak mali kamzíci v predĺžení výhodu presilovky, tú však napriek niekožkým strelám nevyužili. Rovnaká šanca sa naskytla aj baranom, ktorí mohli potresta podrazenie Buca, ani oni však svoje dve minúty presily nevyužili.

     V nájazdoch si so Šimonovičom najskôr neporadili Dian a Tománek, na opačnej strane neprestrelil Petríka Rataj. Potom prišiel sporný blafák Lapšanského (po nájazde spadol a skončil v bráne spolu s Petríkom i pukom), ale Konc po telefonáte gól uznal. Pardavý si elegantne položil Šimonoviča a udržal Bystricu v hre. Všetko vyriešil Krtoták, ktorý – žiada sa napísa „ako za starých čias“ len tak akoby mimochodom zavesil puk pod veko a bolo vystarané. Pravdu povediac – Pardavého a Krotákov nájazd bolo asi to najkvalitnejšie, čo sme dnes za celý večer videli.

     Ako sa dalo čaka, dve domáce prehry z predošlých kôl a utorok vyhnal žudí k televízorom sledova ruský plyn, takže dnes zrejme najhoršia návšteva sezóny – necelých 1 000 žudí. Ani by som sa po dnešku nedivil, keby v sobotu na Košice (v TV!) prišlo ešte menej!

     Neuveritežne nervózne dnes hral Jardo Kasík. By skautom na dnešnom zápase, dám si ho do kolonky „zabudni“. Napriek strelenému gólu vyrobil neskutočne veža zmätkov a nepresností, čo u neho nebýva zvykom! Naopak – milo prekvapila obranná dvojka Malinský – Brejčák (zložená až od druhej tretiny). Dvojka Dora – Mišo Segža upadá do silného (ale silno silného) podpriemeru. V útoku chýba Jarolín (bez pátosu…) a Rataj sa mi zdá nejaký pomalý – dúfam, že to je len tou klietkou, ktorú nosí od zápasu v KE (v sobotu proti KE by ju mohol symbolicky zase zhodi…)

     Z hostí bol pánom na žade jasne Pardavý, ale statočne mu sekundoval i Dian a – pre mňa málo známy – Češík. Neprehliadnutežný je aj Sabol. Viac som čakal od Vlka i od Bambucha.

     Konc dnes predviedol bezbolestný výkon (mohol vylúči o pár hráčov na každej strane menej) bez vážnejšej chyby, či zásahu do hry. Pri vylúčeniach Kolusza i Vlka som mierne nesúhlasil, ale keď som si spomenul, že dnes mal rozhodova Krist, tak som okamžite slastne blahorečil, že je, ako je…

     

You may also like...

1 Response

  1. ScoobynoPP píše:

    no tak toto jeho filmovanie velmi dobre posudil rozhodca a nezjedol mu to, ale hold ma dobreho ucitela a je tu este kratko, tak to hadam zdokonali:-))

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.