1. hokejová liga SR – štvrfinále play-off

Prvá liga má za sebou štvrfinále play-off a štyri tímy sú už nažhavené na blížiace sa semifinále, z ktorého sa vykžujú dve mužstvá, ktoré budú v baráži bojova o extraligu s Kežmarkom a Popradom/Nitrou/Žilinou, ČIŽE prvá liga dospela do ako-tak zaujímavej fázy, rozhodla som sa vám túto srandu menom hokej priblíži. Nech zname, že čo…

Vo štvrfinále play-off sa účastnili tímy ktoré po základnej časti skončili na prvom až štvrtom mieste spolu s tými, ktorí vyhrali kvalifikačné duely. Hrá sa systémom 1.-8., 2.-7.,3.-6.,4.-5. na tri víazné stretnutia. Menovite sú to tieto tímy: Spišská Nová Ves, Piešany, Trnava, Prešov, Dolný Kubín, Prievidza, Senica a Bardejov.
Pre zaujímavos, po kvalifikácii skončili vypadnuvšie tímy na 9. až 12. mieste takto: Trebišov, Detva, Ružinov a Michalovce.

HK Spišská Nová Ves – HC „XAVAX“ 46 Bardejov 3:0 na zápasy (10:3, 6:1, 2:1x)
Nuž, icemanovi by sa prvý zápas rozhodne nepáčil. Počet striel 51:30 v prospech domácich je výkričníkom pre obranu, všetkých desa gólov domácich padlo počas rovnovážneho počtu hráčov na žade (dve presilovky využili hostia). Je zrejmé, že iceman sa s tímom Bardejova neskontaktoval, pretože v druhom zápase dostali šestku. I keď, tak nad tým premýšžam… možno sa skontaktoval a vďaka tomu nedostali viac… Keďže nielen strely 35:22 hovoria o vyrovnanejšom zápase. V Bardejove to mali SNVčania vežmi ažké, dokázali sa uja vedenia až v tretej tretine (a v tej oň tiež aj prišli) a o postupe rozhodol až Magdoškov gól z predĺženia.
zostava SNV: M. Laco – Hrehorčák, Čintala, Petruk, Smerčiak, Magdoško, Gurčík, Hrubý, R. Pukalovič ml. – Vávra, Heizer, Staroň, Voskár, Prokop, Smotrila, Leskovjanský, Hamrák, Farkašovský, Vartovník, L. Hudáček, Grendel, Gomba.
góly SNV: Staroň 3, Heizer 2, Smotrila 2, Vávra 2, Magdoško 2, Voskár, Leskovjanský, L. Hudáček, Vartovník, Prokop, Čintala, Hrehorčák.
zostava BAR: Milý/Andreanin – Mojdis, Bodnár, Jašek, Bobák, J. Horňák, Mazúch, Šimo, Peter Gajdoš – Baranok, J. Baláž, Gmitter, Velček, Leitner, Karčák, Peter Gajdoš, Dvorčák, Š. Rusnák, Fábry, Lúč.
góly BAR: Peter Gajdoš (ten útočný), Jašek, Velček, Baranok, Mojdis.
postupuje HK Spišská Nová Ves, v semifinále PO sa stretne s tímom HC PREŠOV 07 s.r.o.

ŠHK 37 Piešany, s.r.o. – HC Dukla Senica 3:0 na zápasy (2:1, 9:1, 5:0)

Favorit sa v prvom zápase riadne natrápil, predsa však dokázali domáci vyhra. V druhom zápase sa rozstriežali, keď štyri góly padli po presilovke PP1, štyri v rovnovážnom stave a jeden z trestného striežania. Senici opä 27 striel stačilo len na jediný presný zásah. Keď sa presahovali domov, tam sa netrafili vôbec a tak sa zo súaže porúčajú.
zostava PIS: Kubo – Ma. Chovan, Bučka, Hanka, Klučár, A. Kolník, Kořínek, Blaško, Kopejtko, Greň – Mihálik, R. Kolník, Haring, Románek, Peško, Otčenáš, Rybárik, Učeň, R. Sýkora, Rosa, Horský, Chylo.
góly PIS: Bučka 2, Otčenᚠ2, Hanka 2, Rybárik 2, Románek, R. Sýkora, Peško, Klučár, Rosa, Učeň, Ma. Chovan, R. Kolník.
zostava SED: Müller/D. Kučera – Vrána, Salajka, Rusňák, Haršáni, Reissmüller, Ondrovič, Štefka, Klamo – Vaškovič, Šúrek, Čobrda, Mikolášek, Šimek, Krajčovič, Rehuš, Hladký, Hrnčirík, Kovačič, Slušný, Penák.
góly SED: Krajčovič, Salajka.
postupujú ŠHK 37 Piešany, s.r.o., v semifinále PO sa stretne s tímom HK „Gladiators“ Trnava.

HK „Gladiators“ Trnava – MšHK Prievidza 3:0 na zápasy (2:1, 4:2, 6:2)

Súperenie trnafských a Považanov bolo v prvom dueli vzácne vyrovnané. Hostia dokonca viedli, kým ich vyrovnávajúci gól neschladil. Až v polovici stretnutia prišiel druhý gól domácich a tým sa skóre uzavrelo. V druhom zápase boli hostia (hoc sami dodávajú, že oslabení) opä nepríjemní, po prvej tretine opä stav 1:1, v druhej však pridala druhý gól Prievidza. V tretej tretine rozhodli dve Stupkom využité presilovky (Václav Stupka si tak pripísal hattrick a jednoznačne vedie gólovú štatistiku tímu s počtom 30, druhý Marcel Holovič s 21 – pre zmenu vedie tímovú tabužku kanadského bodovania) a v záverečnej minúte prikrášlil Rumpel do prázdnej brány na 4:2.
Trnava chcela v Prievidzi potvrdi postup, no víazstvo sa nerodilo žahko. Využitá presilovka domácich zblízka spred brány znamenala pre Trnavu signál na zabratie, vyrovna sa im ale nepodarilo. Druhá tretina priniesla o poznanie iný hokej – hlavný rozhodca Jonák i domáci gólman Rovnianek si zrejme mali čo poveda a možno i to spôsobilo, že sa vylučovalo jedna rados (vylučovaní boli hráči, aby bolo jasné!). Rovniankovi nepridali na pohode ani tresty ani góly (čerešničku nasadil pri piatom, keď nedôsledne sledoval hru a Čunderlík nemal problém od modrej do odkrytej (čiary, brány), po tomto góle ho striedal Fumač), naopak, Trnave to hralo do karát a pohodovou hrou si zariadili semifinále.
zostava TRN: M. Stacho – Reho, T. Stacho, Klčovanský, Krajčík, Pravda, Benedik, Novák, Zachar – Stupka, Holovič, M. Ďuriš, Feranec, Baran, Rumpel, Hlavna, Tarnóczy, Hutár, Joanidis, Čunderlík, Vaši, Barčák.
góly TRN: Stupka 5, Feranec 2, T. Stacho, Rumpel, Klčovanský, Joanidis, Čunderlík.
zostava PRI: Rovnianek/Fumač – Liška, Ondruška, M. Molnár, Škamla, Beňadik, Špila, Richter, Vážan – Raček, Bartík, M. Cútt, Šimčík, Holúbek, Dušička, Žember, Mi. Melicherčík, Žila, Kerata, Paulík.
góly PRI: Mi. Melicherčík 2, Raček 2, Holúbek.
postupuje HK „Gladiators“ Trnava, v semifinále PO sa stretne s tímom ŠHK 37 Piešany, s.r.o.

HC PREŠOV 07 s.r.o. – MHK Dolný Kubín 3:0 na zápasy (5:3, 1:0, 7:1)

Konečne niekto! Áno priatelia, s potešením vám oznamujem, že práve tieto dva tímy splnili icemanov vysnený výsledok. Či aj hra zodpovedala jeho prestavám vám poveda neviem, verte však či nie, druhý duel skončil futbalovo 1:0 (o víazstve rozhodla jediná využitá presilovka).
Nutno doda, že prvý domáci zápas zvládli koňare tiež, po vzájomnej prestrelke vyšli s menej mŕtvymi, resp. s viac zásahmi. V Dolnom Kubíne potvrdili kto v tejto bitke diktuje tempo a siedmimi gólmi dali jasne najavo, že oni tu síce nie sú doma, ale tiež nie sú Michalovce.
zostava LKP: Ferjo – Fabuža, Bogdaň, Talarovič, Piskura, Pulščák, M. Sučko, Hopkovič, Koma – Suja, Troliga, Baláž, Pavlovský, Caban, Zavacký, Köver, Majer, Pucher, Lemešáni, ź. Chovan, Gönczi, Cmorej.
góly LKP: Balហ3, Suja 2, Lemešáni 2, Pucher, Köver, M. Sučko, Pulščák, Zavacký, Troliga.
zostava DKU: Pračko – Hyben, Dvořák, P. Laco, M. Smolka, Troup, Rec – Hančiak, Nátny, Bonda, Zúbek, Mahdalík, Dzuriak, Jurčo, Blaščík, R. Budaj, Janovský, T. Smolka, Gallo.
góly DKU: Zúbek 2, Nátny, M. Smolka.
postupuje HC PREŠOV 07 s.r.o., v semifinále PO sa stretne s tímom HK Spišská Nová Ves

p.s.1: štatistiky som čerpala zo szlh.sk, kde je tím Prešova stále označovaný skratkou LKP zaužívanou vďaka názvu, ktorým sa tento tím označoval ešte pred znovuzrodením, t.j. na začiatku sezóny (vtedy si ešte boli vedomí toho že sú koňare a ešte aj dzignuto uletene).
p.s.2: netuším kto je komu farmou a kto teda môže a kto nemôže postúpi, mám to v paži rovnako ako samotné tímy, ktoré hoc si uvedomujú že v extralige podža platných pravidiel hra nemôžu, bojujú o postup.
p.s.3: odpustite prosím narážky, nielen štylistické, ktoré som si jednoducho nemohla odpusti.