HK ŠKP Poprad – Wojas Podhale Nowy Targ 7:0 (5:0, 1:0, 1:0)

Zápas sa takmer ani nezačal a už sme viedli (Jelínkova strela na bránu skončila až v nej). čo by mohol by problém, ale nebol, lebo Nowy Targ s nami nehrá v lige a toto nebol ligový zápas. To sme si prišli len tak posedie, popozera, pokeca, zatlieska. Poprad pokračoval v tlaku, respektíve nik im nebránil v tom, aby boli v pásme a hrali sa, a Buc pridal druhý gól a Lapšanský tretí. Aj Poliaci občas vykukli, napríklad Kolusz sa chcel ukáza, ale haha, kto to kedy videl aby dal gól? 🙂 Poprad využil hneď prvú presilovku, keď sedel na trestnej Ivičič, stačilo 15 sekúnd a bolo 4:0, vyzeralo to aj že Haščák by rád nahral pred bránu, ale keď už si Zborowski nekryl chrbát, tak mu to šupol zo „svojho“ miesta do siete… Poprad pridal ešte jednu šupu v tej tretine, Svitana zabrósil.
Druhá tretina pokračovala v nastolenom tempe, po šiestom góle (keď Škovirova strela preplachtila až do vinkla) prísediaci kolega Wes nadhodil „Tak to budete túto sezónu majstri, čo?“ Neostalo mi len osta pri odpovedi „Hmmmm…“ Kedykožvek sa žltí snažili niečo spravi, bolo to akoby boli pripevnení na lano, ktoré držala ich vlastná brána. A tá brána akoby mala aj laná na ktoré boli priviazaní naši, akurát že ich tie lanká priahovali bližšie… Všetko to zavŕšil obraz v posledných sekundách druhej tretiny, keď sa Rataj v pohodičke natiahol za pukom, zatiažčo vyčerpaný Batkiewitz sa ho snažil obra, s vyplazeným jazykom a smrtežným pohžadom v očiach. Možno mu krivdím a vyzerá tak stále, veď aj Malínský keď bránil vyzeral akoby nemohol dýcha…
V tretej tretine dal Poprad ešte siedmy gól a dovi-dopo. Blafákom, môj obžúbenec, Daniel Brejčák, ktorého som konečne videla v popradskom drese. Mám Vianoce 🙂
Po tomto góle sa už Poprad nenaháňal, zrejme i preto, že hosom z toho začalo trošku šiba a keď už nič, chceli sa aspoň pobi. Jany Brejčák so Zapalom, Dora s Gruszkom, Mašlonka a Sulka, a ešte čerešnička – Haščák a Dziubinski. Nie naraz, ale tak postupne, ako prišlo a ako mali práve dvojice náladu. Mohlo by aj 7:1, keď Melicherčíkovi trošku ušiel puk, ale stihol ho chalanisko strhnú spä, a tak inkasoval iba v nájazdoch, kedy dostal dva pekné góly. Aj my sme mohli da pekný gól, konkrétne Lapšanský, keď blafákom brankára zrušil, ale v poslednej chvíli, keď Adam ležérne zakončoval, dokázal brankár natoči hokejku tak, že puk vyrazil.

     Dnešný zápas som si užila (aj keď nebola tlačovka ani súpisky), bola to sranda hodná evra. Ako už spomínal janek, videli sme kombinácie, dokonca kombinácie so súperom (keď Šechný nádhernou zadovkou nechával puk Jasečkovi, ale menšia chybka, ešte pred Jasečkom ktorýsi z Poliakov korčužoval ešte pred ním… sa mu ale užútostilo a puk nám vrátil), videli sme bitky, videli sme góly, pekné šance, pekné nájazdy (zvl᚝ ten prvý, ktorým sa prezentoval Baranyk bol vtipný, keď sme počas celého prechodu pásmom čakali, čo za fintu vymyslí, keď ide tak pomaly, ale šlo o to, že žiadna finta nebude, a že sa chce len ukáza ako posila hodná KHL), kto sa nudil nech dvihne ruku – a nech sa nad sebou zamyslí…

     Milan Jurčina povedal, že toto je len príprava a postupne to bude gradova. Síce tým chcel len uteši niekoho, kto prehral, ale… Nuž, ostaňme pri tom „ale…“, ja budem vynáša výroky až po Tatranskom…
ALE!!! Fest sa mi to dnes páčilo 🙂

     Góly: 1. Jiří Jelínek (Peter Klouda), 3. Dávid Buc (Ján Brejčák), 5. Adam Lapšanský (Igor Rataj), 12. Marcel Haščák (Adam Lapšanský, Maroš Žemba), 18. Patrik Svitana (Marek Mašlonka, Richard Šechný), 25. Miroslav Škovira (Peter Klouda, Arne Kroták), 42. Daniel Brejčák (Stanislav Jasečko, Richard Šechný)

     HK ŠKP Poprad: Melicherčík (Šimonovič) – Fabian, Jelínek, Žemba M., Segža M., Bejčák D., Jasečko, Brejčák J., Dora – Kroták, Klouda, Škovira – Haščák, Rataj, Lapšanský – Svitana, Šechný, Mašlonka – Buc, Žemba V., Segža P.
Wojas Podhale Nowy Targ: Zborowski (Furca) – Labuz, Ivičič, Suur M., Dutka, Sroka, Sulka, Galant, Kret – Kolusz, Zapala, Malasinski – Baranyk, Voznik, Batkiewicz – Gruszka, Dziubinski, Zietara – Graj, Tylka, Lesnicki.

     
a kec som dačo zabudla (akože isto že hej), nebojte sa použi diskusiu…

You may also like...

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.