HK Poprad – HC K-Cero Nitra 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Dobre rozbehnutý Poprad privítal doma suseda(ku) v tabužke – Nitru a hralo sa o šieste miesto. Od úvodných minút sa domáci vrhli do útoku a vydarené kombinácie si priam žiadali potlesk poslabšie zaplnených tribún. Gólový účet mohli otvori Kroták, Šechný, či Lapšanský, podarilo sa to však až Škovirovi, ktorý sa po zaváhaní brániaceho hráča dostal na modrej k puku, potiahol ho až pred Laca, naznačil strelu a potom rozvlnil sie. Tlak domácich pokračoval ďalej, ale miesto 2:0 bolo 1:1, lebo jednu z mála návštev Nitry pred Šimonovičom pretavil na vyrovnávajúci gól dorážkou z bezprostrednej blízkosti Ručkay. Po tomto góle sa dlhšiu dobu nehralo, keďže hlavný rozhodca Valachovič sa s domácou časomierou nevedel dohodnú na ďažšom postupe (treba doda, že nie vinou Valachoviča) a vhadzovalo sa až po nejakých piatich minútach. Táto pauza viac prospela Nitranom, ktorým pomohlo aj následné vylúčenie Fabiána a tak sa úvodná tretina dohrala na polovici Popradu.

     Druhá čas hry už nepriniesla taký evidentný tlak Popradu, ako prvá a šance sa striedali na oboch stranách, ale svoje miesto si spožahlivo zastali aj obaja brankári. Rozuzlenie celého zápasu prišlo štyri minúty pred druhou sirénou, keď najskôr ušiel Škovira, jeho prihrávku Klouda napálil len do Laca, ale puk sa odrazil opä k Škovirovi a ten z nemožného uhla prekonal Laca (Laco si ten puk zrejme vrazil do brány betónom) a potom (o dvadsatri sekúnd!) prišla doslova hokejová lahôdka v podaní Riša Šechného, ktorý sa dostal k puku za Lacovou bránou, nitriansky hráči si okamžite rozobrali a obsadili našich v očakávaní prihrávky, Šechný sa však nenápadným oblúkom pomaličky presunul pred Laca a švihom vymietol aj minuloročné pavučiny v jeho pravom hornom rohu. Jeden z najkrajších gólov, ktoré som v PP tento rok videl! Hoci by zlepené góly mohli súpera zrazi na kolená, Nitra na knokaut vôbec nevyzerala a ešte do konca tretiny sa snažila zvráti nepriaznivý stav, no bez úspechu.

     Tretie dejstvo sa už hralo podža popradského scenára. Kamzíci sa nezbavovali zbytočne puku a nitranom sa len sporadicky darilo preniknú pred Šimonoviča. Ten dnes vychytal niekožko dobrých nitrianskych šancí (Čaládi) a počas tretej tretiny už nemienil pokazi, čo si za dve predošlé vybudoval. Skóre mohlo narasta aj na druhej strane, ale ani Laco sa nevzdával a tak jediný gól v tejto tretine padol až v 55. minúte počas popradskej presilovky o dvoch hráčov, keď bombou z pravého kruhu skóroval Klouda.

     Celkovo to bol svižný a pozeratežný hokej a tentoraz sa už naozaj čudujem popradským fanúšikom, že neprišli v hojnejšom počte! (kto vie – možno všetci oslavovali 17. november…) Ak budú kamzíci pokračova v týchto výkonoch aj naďalej, tak v nedežu na BB by bolo naozaj hriech zosta doma!

     Ako hlavný sa dnes predstavil Valachovič, ktorý mal celý zápas rozdelený na dve časti – v prvej videl len fauly našich, v druhej zasa len nitranov (prvú presilovku sme hrali až od 55. minúty!). Keď vynechám trošku zmätkov po nitrianskom góle, (bol v tom nevinne), odviedol celkom solídny výkon (na naše pomery). Aj keď mu občas nejaký ten faulík ušiel, myslím, že nijak výraznejšie do zápasu nezasiahol. Jeho benevolenciu môžme schova aj za „zaklínadlo“, že tzv, púšal hru… 🙂 Snáď len to jeho úzkostlivé pískanie hráča v bránkovisku (asi dvakrát na každej strane) s tým nekorešpondovalo, ale budiž…

     Už tretí zápas v rade kočíruje našich hráčov z lavičky Penzeš, lebo Klinga je maród, ukazuje sa však, že má na to, aby bol viac, ako asistent…

     Ešte by som upozornil na Kloudu, ktorý neúnavne zbiera body zápas, čo zápas a už je len bod za „kingom“! :)) Len tak ďalej kamzíci!

You may also like...

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.