HK ŠKP Poprad – HK Orange 20 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Asi ani najväčši pesimisti by si netrúfli v tomto zápase pripusti stratu čo i len bodu rozbehnutých kamzíkov s omladinou z Orange. Hoci – aká taká motivácia pre mladých tu bola! Jednak posledná možnos ukáza sa pred MS20 (to platilo ale aj pre domáceho Lapšanského), jednak príležitos otestova si hru na úzkom žade (na podobných sa budú hr MS20), ale tiež možnos popradskej enklávy vo farbách Orange (Vandas, Mlynarovič, Takáč) ukáza rodným tribúnam, že vedia…

     Domáci tréner Penzeš nechal nastúpi na úvodné buly štvrtú lajnu (Lapšanský, Svitana, Mašlonka – Jelínek, Žemba) – zaujímalo by ma, čo na to pravidlá, keďže v súpiske bola prvá lajna iná…? Ale nechýbalo veža a tento ah sa nám mohol vypomsti, lebo po pár sekundách hry sa po zaváhaní Žembu dostali do prečíslenia práve „domáci“ Vandas s Mlynarovičom a Melicherčík v bráne Popradu (ktorý dostal konečne šancu ukáza, že nemusí by večne dvojkou) musel hneď na úvod vytiahnú jeden z krkolomných zákrokov, aby zabránil gólu. Puk sa síce napokon dostal za bránkovu čiaru, ale až po tom, čo ju klbko hráčov „vyvrátilo z pántov“. V zápätí sa už útoky i šance valili hlavne na Halászovu bránu, ale domácim chýbal dôraz i vačšia presnos (Majeský!!!) a tak sme sa prvého gólu dočkali až v deviatej minúte z hokejky P. Segžu, ktorý v presilovke po peknej kombinácii obstrelil Halásza. Druhý gól Popradu padol minútu pred koncom tretiny opä v presilovke. Tentoraz Halász zachytil Jasečkovu strelu, ale dezorientovaný si puk sám „vysypal“ za chrbát. Nevedno prečo bol gól pripísaný Šechnému – až takúto pomoc rozbehnutý Ricci zas v bodovaní nepotrebuje… Zo strany Orange sa hlavne prvý útok (Mlynarovič, Gašparovič, Vandas) snažil ohrozova Melicherčíka, ten si však držal nulu s istotou až nevídanou.

     Ani po prestávke sa obraz hry nezmenil – kamzíci dávali jasne na javo, kto je pánom na svojom dvorčeku a naďalej okupovali Halászovu bránu. Gól však pridal až v 35. minúte Škovira – a to počas vylúčenia Mašlonku! Preštrikoval sa celým stredným i útočným pásmom až pred Halásza a pretlačil puk za jeho chrbát. Rovnakú akciu predviedol aj pár minút predtým, ale ešte bez gólového zakončania.

     Tretiu tretinu začali mladíci presilovkou (vylúčený Rataj), ale ich snahu o zdramatizovanie zápasu schladil hneď v úvode Jasečko, ktorý zúžitkoval Šechného perfektnú prihrávku medzi kruhy. Bol to Jasečkov prvý tohtosezónny gól (hoci mal nárok na zápis už pri druhom včerajšom góle) a zároveň druhý gól kamzíkov v oslabení v tomto zápase. Po tomto góle už dostávali priestor na žade hlavne mladé popradské pušky a postupne sa z necho vytratili Šechný, Kroták, Jasečko a Segžovci – a to doslova, keďže ešte počas zápasu odkráčali do kabíny… V tejto situácii si svoj kusisko času na žade užil hlavne Lapšanský hýriaci aktivitou i bojovnosou, svoju snahu však pretavil len na jednu tyčku v závere zápasu. Mladíci z Orange sa o lepší výsledok v tretej tretine pripravili sami častým faulovaním a ojedinelé príležitosti k skórovaniu bezpečne likvidoval Melicherčík.

     Celkovo skóre vystihuje pomer síl. Kamzíci sa nepretrhli, ale mladíkom veža nedovolili. Teší Melicherčíkova druhá nula v treom odohratom zápase v sezóne a tiež Šechného pokračujúca šnúra v zápasoch s bodovým zápisom (tuším už 14?).

     Mládežníci ukázali rýchlu, kombinačnú hru i slušné korčuliarske schopnosti, v zakončení však chýbal väčší dôraz i presnos. Za predvedenú hru by si možno aspoň prvá formácia (Mlynarovič, Gašparovič, Vandas – Štajnoch, Rais) gól zaslúžila.

     Ako hlavný rozhodca dnes pískal Ország a na môj vkus i priebeh zápasu mohol občas necha p횝alku nemú (po 6 vylúčení na každej strane).

     Zaujímavý postreh tlmočil na tlačovke asistent trénera hostí pán Marcinko – dostali sme dva góly v oslabení a dva počas našej presilovky, takže v hre piatich proti piatim sme gól nedostali, čo ukazuje, že sme s domácimi hrali vyrovnanú partiu…!

     :)))

     

You may also like...

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.